Jednou vetou

Čo unavilo ministra financií v parlamente?

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír (SMER-SD)

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Pripravovaný zákon ho úplne položil! Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír si počas rokovania parlamentu stihol krátko zdriemnuť. Aj on je len človek a keď to na neho prišlo, krátky "šlofík" zvíťazil. Pozrite sa, ako zalomil pred poslancami v rokovacej sále na malý okamih...

Je bežný rokovací deň Národnej rady (16. 5.)  a poslanci dostali na stôl Vládny návrh zákona o dani z poistenia, ktorý prišiel predstaviť podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír (49). Na zákone pracovali do neskorých nočných hodín, aspoň podľa foto…

Prečítajte si aj: Zákon o poisťovníctve je férový voči všetkým, tvrdí Kažimír

„Cieľom tohto návrhu zákona je zavedenie nepriamej dane, ktorá nahradí v súčasnosti platný osempercentný odvod z prijatého poistného z neživotného poistenia. Túto daň budú v zásade platiť do štátneho rozpočtu poisťovne, ktoré ju vyberú od poistníkov v zaplatenom poistnom,“ uviedol v pléne pri predkladaní zákona Kažimír.

Všimli sme si: Poslankyňa Šimkovičová má nové hobby

Legislatívny proces je evidentne vyčerpávajúca procedúra a to sa podpísalo aj na výraze jeho tváre. V priebehu čítania v pléne sme si všimli, ako by si najradšej pospal, alebo trochu zrelaxoval. Alebo, že by sníval o nulovej nezamestnanosti, vyššej minimálnej mzde, lepších penziách, zrušení milionárskej dane alebo si len hodil „šlofíka“?

Minister financií Peter Kažimír v parlamente 16. 5. 2018    foto: MIPS/hlavne.sk

Dvojník od susedov?

Miestami tak mohol pripomínať bývalého českého ministra zahraničných vecí Karla Schwarzenberga (80). Ten v minulosti nemal problém v poslaneckej snemovni zaspať uprostred prejavu prezidenta Miloša Zemana. Pripomeňte si to:

Čo asi prebehlo Kažimírovi hlavou?

Tajné plány ministra financií?  foto: MIPS/hlavne.sk

Odporúčame aj: Poslanec Osuský – Talianom vysvetľoval, že nemá alergiu na parmezán

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky