Colníci zaistili v bratislavskej predajni falzifikáty za viac ako 68 000 eur

Colníci Colného úradu Bratislava zaistili v predajni módnych odevov a doplnkov v centre hlavného mesta falzifikáty za viac ako 68 000 eur. Kabelky, peňaženky, opasky či topánky boli len vydarenými napodobeninami svetových značiek.

TASR informovala Drahomíra Adamčíková z Finančného riaditeľstva SR.

Bratislavskí colníci v uplynulých týždňoch navštívili predajňu módnych odevov a doplnkov v centre bratislavského Starého Mesta. Na mieste zhabali oblečenie, obuv, batohy, opasky, peňaženky či náramky nesúce značku popredných módnych dizajnérov a výrobcov.

„Všetok tovar označili za vzhľadovo vydarené falzifikáty výrobkov. Ak by sa predali na trhu ako originály, spôsobili by podľa vyjadrenia oprávnených osôb škodu v celkovej výške 68 252 eur,“ povedala Adamčíková.

Podľa colníkov skončí zabavený tovar zrejme v spaľovni. „Existuje aj možnosť poskytnúť ho na humanitárne účely. Musí sa však posúdiť, či užívateľom nespôsobí nejaké zdravotné komplikácie a takisto je z tovaru potrebné odstrániť chránené označenie,“ dodala Adamčíková.

Majiteľovi obchodu, v ktorom colníci uvedené falzifikáty zaistili, hrozí okrem prepadnutia tovaru aj pokuta až do výšky 67 000 eur, respektíve trestné stíhanie.

Môže vás zaujímať

Čelna sátorovcov Františka F. odsúdili na 25 rokov