Jednou vetou

Colníci zaistili v bratislavskej predajni falzifikáty za viac ako 68 000 eur

Colníci Colného úradu Bratislava zaistili v predajni módnych odevov a doplnkov v centre hlavného mesta falzifikáty za viac ako 68 000 eur. Kabelky, peňaženky, opasky či topánky boli len vydarenými napodobeninami svetových značiek.

TASR informovala Drahomíra Adamčíková z Finančného riaditeľstva SR.

Bratislavskí colníci v uplynulých týždňoch navštívili predajňu módnych odevov a doplnkov v centre bratislavského Starého Mesta. Na mieste zhabali oblečenie, obuv, batohy, opasky, peňaženky či náramky nesúce značku popredných módnych dizajnérov a výrobcov.

„Všetok tovar označili za vzhľadovo vydarené falzifikáty výrobkov. Ak by sa predali na trhu ako originály, spôsobili by podľa vyjadrenia oprávnených osôb škodu v celkovej výške 68 252 eur,“ povedala Adamčíková.

Podľa colníkov skončí zabavený tovar zrejme v spaľovni. „Existuje aj možnosť poskytnúť ho na humanitárne účely. Musí sa však posúdiť, či užívateľom nespôsobí nejaké zdravotné komplikácie a takisto je z tovaru potrebné odstrániť chránené označenie,“ dodala Adamčíková.

Majiteľovi obchodu, v ktorom colníci uvedené falzifikáty zaistili, hrozí okrem prepadnutia tovaru aj pokuta až do výšky 67 000 eur, respektíve trestné stíhanie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky