Jednou vetou

Cudzinci, ktorí chcú voliť v eurovoľbách v SR, sa musia zapísať do pondelka

Ilustračné foto

foto: TASR

Občania členských štátov EÚ s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí sa chcú sa zúčastniť májových volieb do Európskeho parlamentu, sa musia najneskôr do pondelka (15. 4.) zapísať do voličského zoznamu v obci, kde majú trvalý pobyt. Pripomína to Ministerstvo vnútra SR.

Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia v sobotu 25. mája. Voliči si budú vyberať 14 europoslancov z 340 kandidátov, ktorých ponúka 31 politických subjektov.

FOTO: Kandidát na europoslanca Maiga na obede s neznámou ženou

„V týchto dňoch sa finalizuje distribúcia volebných materiálov do obcí a príprava okrskových volebných komisií,“ priblížil rezort.

Volebná kampaň končí 48 hodín predo dňom konania volieb a od tohto času platí moratórium vedenia volebnej kampane.

To začne 22. mája o 23.59 h Moratórium na uverejňovanie prieskumov verejnej mienky sa začne 10. mája o 23.59 h a potrvá až do skončenia hlasovania.

Okrem toho sa od štvrtka 23. mája o 7.00 h začína moratórium týkajúce sa médií, ktoré rovnako potrvá až do skončenia hlasovania.

Poslanec Borguľa: Bude spolupracovať s Borisom Kollárom?

Médiá v tomto čase nebudú môcť zverejňovať informácie v prospech alebo neprospech kandidujúcich politických strán alebo kandidátov.

Platí to pre televízne aj rozhlasové vysielanie, audiovizuálnu mediálnu službu na požiadanie, periodické aj neperiodické publikácie a agentúrne spravodajstvo.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra