Jednou vetou

Dajte mi čas, odkazuje Juraj Šeliga, ktorý končí v Slušnom Slovensku a ide do politiky

Juraj Šeliga odchádza z iniciatívy Za slušné Slovensko

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, TASR

Jedna z tvárí iniciatívy za Slušné Slovensko Juraj Šeliga oznámil svoj odchod. O ďalších plánoch nateraz mlčí, no všetko nasvedčuje tomu, že skončí v politike. Bude to projekt prezidenta Kisku, alebo Progresívne Slovensko?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Iniciatíva Za slušné Slovensko oznámila, že v nej končí jej hovorca a jedna z hlavných tvárí Juraj Šeliga. Iniciatíva sa k bližším dôvodom odchodu nevyjadrila, priblížil ich až Šeliga. „Vždy sme mali medzi sebou vnútornú dohodu, ktorá hovorila o tom, že ak ktokoľvek začne aktívne premýšľať o väčšom politickom angažovaní sa, tak sa z iniciatívy stiahne,“ vysvetlil Šeliga pre hlavne.sk. Dohoda vrámci iniciatívy funguje podľa Šeligu najmä preto, aby bolo jasné, že iniciatíva Za slušné Slovensko je občianska a nadstranícka.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

„Dajte mi pár dní na to, aby som povedal ako chcem pokračovať v zápase, ktorý som s priateľmi zo Za slušné Slovensko začal v marci 2018,“ doplnil pre hlavne.sk Šeliga.

Pred pár dňami sa počas májovej schôdze objavil Juraj Šeliga v družnom rozhovore v budove Národnej rady s poslancom a podpredsedom Progresívneho Slovensko Martinom Poliačikom. V družnej debate spolu strávili takmer trištvrte hodinu.

FOTO: 30 miliónové sanitky konečne v prevádzke

Či plánuje Šeliga vstup do novej avizovanej strany Andreja Kisku, alebo do Progresívneho Slovenska, zatiaľ priblížiť nechce. Vyjadrenia sa zdržal aj samotný prezident Andrej Kiska, ktorý plánuje založiť novú politickú stranu a zverejniť jej prvé tváre už 17. júna, teda hneď po inaugurácii  Zuzany Čaputovej, ktorá sa ujme funkcie v sobotu 15. júna 2019.

Juraj Šeliga a Martin Poliačik v budove NR SR 22. 5. 2019

VIDEO: Kiskova otočka

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky