Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Ďalší odchod od Matoviča: OĽaNO bez predsedu klubu!

Richard Vašečka opúšťa OĽaNO a ide do mimoparlamentného KDH, 8. 2. 2018

foto: TASR/AP

Politická strana OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti sa v poslednej dobe poriadne otriasa. Po tom, čo hnutie opustil Alojz Hlina, ktorý je momentálne predsedom strany KDH, Igora Matoviča minulý rok opustili ďalší dvaja členovia. Tentokrát však prichádza oveľa tvrdšia rana - predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vešečka náhle odchádza do KDH s vysokými ambíciami! Aké sú jeho plány a čo si o tom Matovič myslí?

Matovičova strana OĽaNO zažíva posledné obdobie krušné chvíle. Po strate dvoch členov Ota Žarnaya a Viery Dubačovej prišiel ďalší odchod ako blesk z jasného neba. Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vešečka vo štvrtok oznámil, že odchádza do Kresťanskodemokratického hnutia. ,,Je verejne známe, že ja ľudí spájam a nerozdeľujem. Som kvôli tomu ochotný obetovať celú svoju politickú kariéru a navyše prichádzam o dôležitý post predsedu poslaneckého klubu strany OĽaNO. Osobne tým politicky nič nezískavam“ prezradil Vašečka na zvolanej tlačovke v NR SR.

Súčasným predsedom strany KDH je Alojz Hlina, ktorý taktiež odišiel od Matoviča v roku 2012 a Vašečkove ambície sú tak vysoké, že je pripravený Hlinu nahradiť. ,,Ja sa zaujímam o kandidatúru na predsedu KDH a nemám plán B. Ak ostane súčasný predseda, tak ho budem rešpektovať,“ dodáva Vašečka.

Igor Matovič reagoval, že to nevníma ako zradu a verí, že si to Vašečka dobre premyslel. Dodal však, že to vníma ako zradu pre Hlinu, ktorý podľa neho odviedol v KDH poriadny kus práce. ,,Hlina spravil v KDH obrovský kus práce a začal ich od podlahy čistiť. Miesto medaily dostal dýku do chrbta. Podraziť toho, kto urobil kus práce nie je ľudské ani kresťanské,“ uviedol Matovič k postoju kresťanských demokratov.

Čo bude ďalej zo stranou a či sa ich ešte niekto plánuje opustiť komentoval Matovič rázne ,,Nemám informácie, či ho niekto bude nasledovať. Momentálne nemáme predsedu klubu. My takéto odchody neberieme tragicky.“ 

Predseda KDH Alojz Hlina pre TASR uviedol, že víta Richarda Vašečku u kresťanských demokratov. „Chcel by som s ním vo voľbe predsedu hnutia na marcovom sneme zviesť boj predstáv, neželám si, aby to bolo osobné. V KDH cítim podporu“. V prípade, že by s Vašečkom prehral, nevylučuje odchod. Nemyslí si však, že by mal v prípade neúspechu odísť automaticky.

Môže vás zaujímať

Po Sulíkovi vysvetľovala Kočnera Nicholsonová