Jednou vetou

Danko: Ak budem kandidovať na prezidenta, tak pasívne a bez kampane

Andrej Danko

foto: TASR, zdroj: TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR a koaličnej SNS Andrej Danko pripúšťa, že ak dostane takú úlohu od predsedníctva svojej strany, bude v roku 2019 kandidovať na prezidenta. Plánuje však byť absolútne pasívny a nechce viesť kampaň.

Ťažké Vianoce: Kočner môže v kolúznej väzbe kŕmiť holuby a mačky

„Situácia sa menila k tomu, že raz nie, raz áno. Nikto nechce kandidovať za SNS. A nemáme ambíciu v prezidentských voľbách uspieť. Pre nás sú skôr dôležité európske voľby. Ak ale dostanem od predsedníctva SNS úlohu reprezentovať stranu v prezidentských voľbách, tak vopred hovorím, že do žiadnej kampane ani diskusií nepôjdem. Budem to brať ako povinnú jazdu,“ povedal Danko.

Je však presvedčený, že SNS musí mať niekoho v ponuke na prezidenta, keďže sa nepodarilo nájsť spoločného koaličného kandidáta, na čom dosť dlho pracoval.

To, že by Danka ako prezidentského kandidáta podporil aj Smer-SD, nepredpokladá. „Nikdy sme sa o tom nebavili. Smer-SD bude mať na 100 percent svojho kandidáta, ale koho, to neviem,“ poznamenal.

Dcéra po Valkovi. Vie sa poriadne odviazať?!

Na otázku, čo bude so stranou, ak v prezidentských voľbách uspeje, odvetil, že sa tak nestane. „Ja mám 44 rokov a chcem, aby strana mala v roku 2020 viac percent ako v roku 2016. Aby som mal väčšiu politickú silu. Mám veľkú víziu, ktorú chcem realizovať, a prezident nemá tie kompetencie. V prieskumoch môžeme vychádzať celkom slušne, ale určite nevychádzame na víťaza. Tí sú jasní. Sú tam mená, ktoré dominujú, ak by kandidovali. Neviem, ako sa rozhodne Miroslav Lajčák, ale vnímam signály, že pravdepodobne môže kandidovať,“ dodal Danko.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky