Jednou vetou

Danko berie na vedomie správu komisie, ďakuje, že nevydala účelový rozsudok

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

Odkazuje, že lynču za rigoróznu prácu má dosť. Komisia nepoužila v stanovisku slovo plagiát, tak nie je plagiátorom, ako sa o ňom šírilo. Prečítal vyhlásenie, párkrát sa zo stresu zakoktal a odišiel preč. Na otázky nedal šéf parlamentu novinárom priestor.

Seknú Pellegrini a Danko s politikou? Takto by sa mohli živiť v pohode ďalej

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) berie na vedomie správu účelovej komisie Akademického senátu (AS) Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici. Zdôraznil, že v celom texte nie je spomenuté slovo plagiát. Ďakuje komisii, že nevydala voči nemu účelový rozsudok.

Exkluzívne: Ako žijú 20 rokov po smrti exministra Duckého manželka a dcéra údajného vraha

„Oceňujem, že komisia konštatuje, že moje rigorózne konanie prebehlo v súlade s platnými predpismi, a že nebol porušený žiadny zákon. V celom texte však nie je spomenuté slovo plagiát, ktoré si moji oponenti tak veľmi želali. Verejne ďakujem komisii a senátu UMB, že nepodľahli tlaku médií a politikov a nevydali voči mne účelový rozsudok,“ vyhlásil Danko na piatkovom brífingu.

Most-Híd: Je na osobnom rozhodnutí Danka, ako so závermi komisie naloží

Účelová komisia Akademického senátu (AS) Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici vytvorená na preskúmanie podozrení z plagiátorstva rigoróznych prác na UMB v piatok na zasadnutí AS konštatovala, že medializovaná dvojica rigoróznych prác „obsahuje časti, ktoré sú oproti zdrojovej literatúre mierne upravené, väčšina častí však rovnako vykazuje vysokú mieru zhody so zdrojovou literatúrou, miestami je zachované členenie kapitol a podkapitol pôvodných zdrojov“.

Danko opäť úraduje: Po horalkách ide najnovšie po „tomtom“

Môže vás zaujímať

Pri výbuchu v Bani Handlová zahynulo pred 11 rokmi 20 baníkov