Jednou vetou

Danko bude ďalšie snahy o diskreditáciu riešiť v trestnoprávnej rovine

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

Želaná senzácia sa nekonala a tak je tu záujem sa akýmikoľvek prostriedkami dostať k mojej rigoróznej práci s jediným cieľom – manipulácie s ňou. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko v súvislosti s medializovaným prípadom spochybňovania jeho právnického vzdelania a titulu.

Danko zopakoval, že jeho rigorózna práca nie je utajená a majú k nej prístup oprávnené osoby. „Práca vznikla pred takmer 20 rokmi a preto musí byť aj posudzovaná v zmysle vtedajšej platnej legislatívy,“ upozornil. Hoci ako povedal, má dostatok dôkazov o nadobudnutom vzdelaní, obáva sa ďalších pokusov o diskreditáciu svojej osoby.  „Chcem verejne vyhlásiť, že už budem postupovať v trestnoprávnej rovine,“ povedal.

Policajti zadržali podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej

Danko tiež poďakoval polícii a prokuratúre za posun v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. „Verím, že sa im podarilo dolapiť skutočných páchateľov a že bude objasnený aj motív a objednávatelia vraždy,“ uviedol. V kontexte posunu vo vyšetrovní, ktorý označil za obrovský, takisto apeloval na slušnosť, korektnosť a zachovanie zdravého rozumu v spoločnosti. Konkrétne svoj apel vyslal aj k účastníkom a rečníkom na piatkovej demonštrácii, ktorá sa má odohrávať v blízkosti parlamentu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky