Jednou vetou

Danko ide Kotlebovcom po krku, toto na nich chystá

Predseda Národnej rady SR a koaličnej SNS Andrej Danko bude iniciovať antifašistické opatrenia, ktorých cieľom má byť zrušenie parlamentnej ĽSNS. Oznámil to na pondelkovej tlačovej konferencii. Poprosil médiá, aby mu s tým pomohli. Opatrenia má pripraviť osobitná odborná komisia, výsledkom jej práce majú byť zákony, ktoré ĽSNS zrušia.


„Na každej služobnej ceste sa hanbím, keď sa ma pýtajú na Kotlebu a ĽSNS. Áno, veľa zahraničných návštev zvažuje a niekedy odmieta návštevu NR SR pre Kotlebovcov. Každý, kto ich dnes volí, nech si pozrie Kotlebu v gardistickej uniforme a nech si sám zodpovie, či je to človek, ktorý v Banskobystrickom kraji splnil všetko, čo sľuboval. Tak ako nerozumiem percentám mafiána Borisa Kollára (Sme rodina), nerozumiem percentám Kotlebu,“ povedal Danko.

Kotleba: Ak bude súd, budem prvý politik súdený za to, že ľuďom dáva peniaze

Domnieva sa, že krajina má veľmi slabé zákony. „Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa už vlani obrátil na Najvyšší súd SR, a ten za rok ani nevytýčil pojednávanie vo veci zrušenia ĽSNS,“ zdôraznil Danko.

Existenciu ĽSNS považuje za veľký problém Slovenska, za ktorý sa hanbí. „Prichádza čas, kedy Slovensko musí zmeniť Trestný zákon. Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, vojna, akú som mal s Jánom Slotom. Ak mám byť ďalej predsedom NR SR, ja sa za vás v zahraničí hanbiť nebudem,“ dodal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky