Danko dostal Medailu M. R. Štefánika, sľubuje boj proti extrémistom

Predseda strany SNS Andrej Danko.

Foto: archívne, TASR

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) dostal Medailu Milana Rastislava Štefánika I. stupňa. Udelil mu ju Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Danko poďakoval a vyhlásil, že chce bojovať proti extrémistom. Fašistov podľa neho treba z parlamentu vyhnať. Hovorí aj o možnosti zriadenia hrobu neznámeho vojaka.

„Prišli sme do Národnej rady, aby sme úprimne poďakovali poslancom NR SR za schválenie príplatkov našim veteránom a ich vdovám a vdovcom, veteránom 2. svetovej vojny a SNP, ktorí sa nedožili dnešnej doby. Pri tejto príležitosti sme udelili predsedovi NR SR naše ocenenie,“ povedal šéf zväzu Pavol Sečkár.

Chce vyhnať fašistov z národnej rady

Danko sa poďakoval a vyzdvihol, že poslanci príplatky schválili. Ocenenie si váži. „Mám neskutočný pocit naplnenia svojej idey vo vzťahu k tomu, že konečne sa o téme obrany, armády a úcte tých, ktorí bojovali v histórii, začne rozprávať v inej dimenzii,“ povedal.

Sľúbil, že bude naďalej bojovať proti extrémistom. „Blázni, ktorí ničia pamätníky našich osloboditeľov, musia byť pod merítkom našej spoločnosti. Budeme pokračovať s tým, s čím ste bojovali vy. Fašistov musíme vyhnať z Národnej rady, vyhlásil.

Hrob neznámeho vojaka

So zástupcami zväzu hovoril Danko aj o možnosti zriadenia hrobu neznámeho vojaka. „Sme jedným z mála štátov, ktorý ho nemá. Budem viesť intenzívne rokovania s primátorom Bratislavy,“ povedal s tým, že v hre je niekoľko lokalít.

Účastníci národného boja za oslobodenie a vdovy a vdovci po týchto osobách už majú nárok na vyššie príspevky. Tie im prináša koaličná novela zákona, ktorá v novembri vstúpila do účinnosti.

Môže vás zaujímať

Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi z Threemy Palovičovi