Jednou vetou

Danko je legitímne zvolený šéf parlamentu, opozícia šíri zlobu, tvrdí Smer-SD

Predseda strany Smer-SD Robert Fico

foto: TASR

Andrej Danko je pre stranu Smer-SD legitímne zvoleným predsedom Národnej rady SR. Ako predseda SNS sa zúčastnil férových parlamentných volieb a výsledok, ktorý dosiahol, ho oprávňuje zastávať pozíciu predsedu NR SR. Uvádza sa to v stanovisku Smeru-SD, ktoré poslal hovorca Ján Mažgút. Danko čelí opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie pre kauzu rigoróznej práce.

„Dnešná mimoriadna schôdza Národnej rady SR k návrhu na odvolanie Andreja Danka z funkcie predsedu NR SR je tým najpresnejším obrazom, v akom stave je opozícia a podstatná časť médií. Je to stav šírenia totálnej zloby a nenávisti, pri ktorom si opozícia a médiá neuvedomujú, že platí odveká pravda ‚Kto seje vietor, žne búrku‘,“ napísal Mažgút.

Most-Híd sa nezúčastní na hlasovaní o Dankovi

Strana Smer-SD v stanovisku tiež uvádza, že ju zaujíma, ako sa bude opozícia správať pri rokovaní Národnej rady „o podvodoch prezidenta SR Andreja Kisku“. Sociálni demokrati nepovedali, či sa zúčastnia na hlasovaní o Dankovi, alebo nie.

Opozícia Danka označuje za plagiátora. Danko sa na schôdzi obhajoval, vyhlásil tiež, že nevydiera koalíciu, je pripravený na akékoľvek rozhodnutie a že vládu nerozbije pre opozíciu. Tiež trvá na tom, že na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici absolvoval všetko, odmieta, že by bol plagiátor.

Priznal, že jeho rigorózna práca nie je vedecké dielo, ale taká ambícia pri takejto práci podľa neho ani nie je. Doplnil, že rigorózna komisia univerzity bez námietok uznala jeho skúšku. „Boli tam štyria pedagógovia, ktorí túto prácu skúmali, bola tam ústna a písomná časť. A veci, ktoré zaznievajú v mediálnom priestore, sú skreslené,“ konkretizoval šéf parlamentu. Opozícia podľa neho bez dôkazov manipuluje verejnosť.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky