Jednou vetou

Danko je pri jeho odvolávaní pripravený na akékoľvek rozhodnutie

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) je v súvislosti so stredajšou (21.11.) mimoriadnou parlamentnou schôdzou o jeho odvolávaní z funkcie pripravený na akékoľvek rozhodnutie. Schôdza bude otvorená. Danko to potvrdil na tlačovej konferencii v parlamente.

Na schôdzi sa chce opozícia pokúsiť vysloviť nedôveru Dankovi pre jeho rigoróznu prácu. Opoziční poslanci sa o Dankovo odvolanie z funkcie pokúšali už na začiatku novembra. Program schôdze vtedy neschválil dostatočný počet poslancov, a tak k odvolávaniu napokon nedošlo. Teraz by mala byť situácia iná.

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Danko minulý týždeň avizoval, že SNS podporí otvorenie schôdze a požiada o to aj svojich koaličných partnerov. Chce, aby poslanci hlasovali o dôvere voči jeho osobe. Hovoril o naštrbených vzťahoch v koalícii a zdôraznil, že bez dôvery sa vládnuť nedá.

Most-Híd otvorenie schôdze podporí, nepovedal ale, ako sa na zasadnutí zachová. Strana Bélu Bugára pred pár dňami uviedla, že Danko by mal prijať osobné rozhodnutie. Za to si vyslúžila kritiku od SNS, ktorá za Dankom stojí. Bugár priznal, že medzi jeho stranou a SNS je napätie, ale o predčasných voľbách podľa neho nemôže byť ani reč.
Strana Smer-SD si Danka pri kauze rigoróznej práce zastala. Považuje koaličného partnera Danka za legitímneho predsedu Národnej rady, ktorej zloženie vzišlo zo slobodných demokratických volieb.

Danko minulý týždeň zopakoval, že svoju rigoróznu prácu robil s najlepším vedomím a svedomím. Verí, že stále žijeme v právnom štáte a že novinový článok či facebookový status nemôžu človeka bezdôvodne obviniť, odsúdiť a popraviť.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky