Jednou vetou

Danko: Mať do budúcna ministerstvo pre šport a cestovný ruch je nevyhnutnosť

Poslanci neodsúhlasili program schôdze NR SR, na ktorej sa malo riešiť odvolanie A. Danka

foto: TASR

Mať do budúcna Ministerstvo pre šport a cestovný ruch SR, ktoré bude túto poddimenzovanú oblasť koordinovať, je nevyhnutnosťou podľa predsedu koaličnej SNS a šéfa parlamentu Andreja Danka. Médiá o tom vo štvrtok informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Tento rok podľa Danka podporili nový potenciál turizmu na Slovensku rekreačné poukazy a nižšia DPH na ubytovacie služby. „Prvým krokom bolo zriadenie štátneho tajomníka pre šport a následne sa budem snažiť zriadiť ďalšieho aj pre cestovný ruch, aby to mala nová vláda kompetenčne a rozpočtovo podchytené,“ povedal.

Chovanec: Oblasťou inovácií pre SR je aj automobilový priemysel

Danko pripomenul, že opatrením z dielne SNS klesla DPH na ubytovacie zariadenia na 10%. „Musíme hovoriť aj o nižších DPH na potraviny, ale i na gastronomické služby. Dokonca môžeme deliť DPH aj na vodu a jedlo, ako to majú Rakúšania,“ uviedol. „Napríklad nemáme ani jasnú definíciu, ako propagujeme Slovensko rezortom zahraničných vecí,“ doplnil predseda SNS s tým, že podnikatelia v oblasti cestovného ruchu musia mať garanciu rozvoja.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra