Jednou vetou

Danko miesto debaty utiekol z predvolebnej debaty: Som martýr!

Moderátor predvolebnej diskusie Braňo Závodský (vpravo) ostal zaskočený z reakcie Andreja Danka

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Youtube BZ

História, zdá sa opakuje. Šéf národniarov Andrej Danko (SNS) sa v pondelok popoludní po hodine v debate volebných lídrov zodvihol zo stoličky a ostentatívne opustil diskusiu. Len pred pár rokmi to isté v priamom prenose urobil jeho predchodca Ján Slota. Čo ho tak vytočilo?

V pondelok popoludní organizovali Hospodárske noviny a Rádio Expres diskusiu s volebnými lídrami politických strán. Ako bolo avizované, malo ísť o najväčšiu predvolebnú debatu v histórii Slovenska.

Danko so svojou anketou na facebooku totálne pohorel

Do bratislavského hotela Devín, kde diskusiu naživo moderovali Marcela Šimková a Braňo Závodský však neprišli všetci pozvaní lídri. „Nečudujem sa, že traja lídri a to za SMER-SD, Sme rodina, ĽSNS odmietli vôbec prísť. Ani ja už nikde neprijmem pozvanie tohto moderátora,“ vyhlásil nahnevaný Danko, ktorý odišiel práve po sérii otázok od moderátora Závodského.

Dôvodom mali byť presnejšie novinárove otázky ohľadom nákupov na ministerstve obrany, ktoré viedli od volieb v roku 2016 práve nominanti SNS.

Danko odchádza z predvolebnej diskusie v hoteli Devín, 24. 2. 2020:

 

FOTO: Dankova polotvrdá hovorkyňa?

Andrej Danko sa po takmer hodine diskusie zodvihol zo stoličky a počas živého prenosu opustil improvizované štúdio v hotelovej sále. Prítomní spoludiskutujúci sa len s údivom prizerali a Igor Matovič začal pri odchode Danka ironicky tlieskať.

„Toto ste chceli nie? A odchádzam ako martýr,“ dodal predseda Slovenskej národnej strany, ktorý tak pripomínal gesto svojho predchodcu Jána Slotu. Ten sa pred voľbami v roku 2012 podobne predviedol a strhol zo seba pripojený mikrofón a na protest odišiel zo štúdia.

Slota v roku 2012 odišiel z predvolebnej diskusie:

Moderátor diskusie Braňo Závodský je známy svojim nekompromisným postojom a neraz sa v minulosti dostal aj do oveľa ostrejšej výmeny názorov s politikmi.

„Závodský sa nekašle s hosťami. V minulosti si neraz v debate podal viacerých politikov, vrátane expremiéra Fica, ministra Lajčáka, alebo dávnejšie v televízii aj expremiéra Dzurindu. Hovorí sa, že práve kvôli nemu ho potom mali údajne vyhodiť z televízie, kde robil a odvtedy vraj na obrazovkách skončil. Čelil dokonca pochybnostiam, či niekomu nenadržiava, ale nie je to tak. On sa len jednoducho nekašle, ide do každého ako píla a pýta sa na všetko otvorene. Jeho ľudia buď nenávidia, že skáče hosťom do rečí, alebo milujú, ako všetkých rozseká na márne kusy,“ dodáva zdroj z okolia moderátora.

Či naozaj Andrej Danko dodrží svoje slovo a Závodskému dal navždy košom, alebo to vyrieši jeho povestným „s chladom v hlave“ ukáže až čas.

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky