Jednou vetou

Danko: Nikto na ministerstvo obrany nechce kupovať staré sovietske výrobky

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko

Foto: TASR

Nikto na ministerstve obrany nechce kupovať staré sovietske či ruské výrobky. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko, ktorý zároveň odmietol aj spájanie jeho osoby s tým, že ide kupovať ruské či sovietske radary.

Za klamstvo označil aj informáciu o zrušení súťaže na radary. „Je to klamstvo,“ povedal. Prebiehajú podľa neho ešte procesy, ktorými sa má zabezpečiť efektivita. Danko nevie povedať, či sa vôbec súťaž zruší.

V súvislosti s modernizáciou armády opakovane uviedol, že je za proatlantické a proeurópske smerovanie. Zároveň však preferuje, aby sa na Slovensku vyrábalo to, čo ešte v oblasti armády vyrábať vieme. Pomôže to podľa neho zachrániť pracovné miesta v zbrojárskom priemysle.

Danko sa opäť nevyhol kritike opozície, vyhlásil, že by chcel silného opozičného lídra, aby mal s kým viesť odbornú debatu. Tiež sa venoval SNS a tomu, ako ju pozdvihol. Opätovne sa postavil za svojho ministra obrany Petra Gajdoša. „Má moju podporu. Je jedným z najlepších ministrov obrany,“ poznamenal.

Môže vás zaujímať

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana