Jednou vetou

Danko opäť úraduje: Po horalkách ide najnovšie po „tomtom“

Andrej Danko sa opäť na niečo dôležité zameral

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Na poslednej schôdzi parlamentu sa odohrala slovná prestrelka medzi šéfom NR SR Andrejom Dankom a poslancom Miroslavom Beblavým o ruksakoch v rokovacej sále. Opozícia Dankovi kontrovala, aby si s ruksakmi urobili poriadok aj v koalícii.

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko | Foto: Michal Psota

Prieskum cien: Za zemiaky na šalát zaplatíte o 130 percent viac

„Pán poslanec po prosím Vás, aby ste do rokovacej sály nenosili ruskak a kabát. Považujem to za slušné a žiadam Vás, aby ste to rešpektovali,“ adresoval Danko Beblavému svoje výhrady. Beblavý na Danko výzvu len mávol rukou. Takmer okamžite sa ho zastali opoziční politici, ktorí poukázali, že v tom čase má na stoličke ruksak aj minister financií Peter Kažimír. Danko preto upozornil aj Kažimíra. Rešpekt ani pochopenia sa však predseda parlamentu nedočkal.

Korupčná envirokauza: Minister Sólymos je ticho a mlčí

Kažimír si napriek jeho upozorneniu priniesol ruksak aj na druhý deň počas rokovania o štátnom rozpočte. A posledný rokovací deň si priniesol do sály kabát ešte aj Ondrej Dostál z SaS. Len nedávno pritom Danko zmenil rokovací poriadok, aby zasiahol proti trasparentom a horalkám v parlamente.

To je ale parádnica. Speváčka Emma Drobná na záťahu v obchodoch. Kto je robil garde?

„Poslankyne, ktoré, nedá mi povedať, v predvolebnej kampane boli schopné stiahnuť aj gaťky, dneska jedia horalku a nosia tričko,“ povedal vtedy Danko na adresu poslankyne Jany Cigánikovej.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Zaujímala nás reakcia Andreja Danka – bude ďalej postupovať, nakoľko jeho výzvy viacerí poslanci aj člen vlády ignorujú? Jeho hovorca Tomáš Kostelník na naše otázky neodpovedal a nám sa v rokovacom poriadku ustanovenie o zákaze vnášania kabátov, či ruksakov do sály, nájsť nepodarilo.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Pridajte sa k nám na Facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky