Jednou vetou

Danko otvoril v NRSR výstavu Holokaust, zdôraznil potrebu poučiť sa z minulosti

Národná rada

foto: TASR

Holokaust: likvidácia, oslobodenie, záchrana. To je názov výstavy, ktorú v priestoroch Národnej rady (NR) SR v stredu pri príležitosti Dňa pamiatky obetí fašizmu otvoril predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Jej cieľom je pripomínať hrôzy druhej svetovej vojny a osudy židov v koncentračných táboroch.

„Históriou sa nesmieme traumatizovať, musíme sa z nej poučiť,“ zdôraznil Danko v tejto súvislosti. Pri každej príležitosti je podľa jeho slov potrebné pripomínať si hrôzy druhej svetovej vojny a holokaustu, vyzdvihol najmä potrebu hovoriť o tom s mladými ľuďmi. „Možno o to viac, že žijeme v dobe, keď sú ľudia cynickejší, možno aj vďaka moderným technológiám,“ dodal.

Čítaním mien z deportačných zoznamov si prezidentka uctila obete holokaustu

Výstavu Danko otvoril aj za prítomnosti veľvyslanca Ruskej federácie Alexeja Fedotova a Ilju Altmana z Moskovského centra holokaustu.

Ruský veľvyslanec priblížil, že výstava mapuje osudy miliónov ľudí v koncentračných táboroch. Rovnako ako Danko zdôraznil potrebu vysvetľovať tieto udalosti mladým ľuďom, aby sa hrôzy z minulosti neopakovali v budúcnosti.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu