Jednou vetou

Danko pozval na Slovensko zástupcov krajín Beneluxu

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

V rámci nadchádzajúceho slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke (V4) predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) pozval na Slovensko zástupcov krajín Beneluxu. Oznámil to vo štvrtok počas svojej oficiálnej návštevy Luxemburského veľkovojvodstva.

aktualizované: 18:50

Podľa Danka je podstatné, aby sa formát V4-Benelux posilňoval. „Štáty Beneluxu a štáty V4 si majú veľa čo povedať,“ vyhlásil Danko. Spresnil, že ide napríklad o otázky migrácie. Počas takýchto rokovaní sa podľa neho štáty dokážu oveľa lepšie pripraviť aj na európske otázky.

Návšteva by sa mohla uskutočniť na jar budúceho roka, keď sa bude prelínať slovenské predsedníctvo vo V4 s predsedníctvom Luxemburska v Beneluxe. Slovensko predsednícku štafetu vo V4 preberie 1. júla.

Odporúčame aj: Merkelová po slovensky – ohúrila Pellegriniho

 

Predseda Národnej rady SR sa v Luxemburgu stretol s tamojším predsedom Poslaneckej snemovne Marsom Di Bartolomeom a predsedom vlády Xavierom Bettelom. S partnermi sa zhodli na tom, že úroveň slovensko-luxemburských bilaterálnych vzťahov je na veľmi dobrej úrovni.

V programe predsedu parlamentu SR je aj návšteva obce Schengen, kde si prehliadne pamätník podpisu Schengenskej dohody a Schengenské múzeum.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky