Danko: S Čechmi nájdeme vždy zhodu a podporu, ktorú potrebujeme v rámci V4

Andrej Danko

foto: TASR, zdroj: TASR

Slováci a Česi často nachádzajú synergiu vo veľa veciach, ktoré sa týkajú V4. Rovnako si predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) uvedomuje aj pozíciu V4 a jej možnú dimenziu do budúcna. Podľa jeho slov Slováci si vždy s Čechmi nájdu zhodu a podporu, ktorú potrebujú v rámci V4. Potvrdil to aj predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jan Hamáček na brífingu po prílete na popradské letisko.

V piatok (2.6.) sa budú politici v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách zaoberať aktuálnym politickým vývojom a spoluprácou medzi NR SR a Poslaneckou snemovňou Parlamentu ČR, i problematikou V4. „Vzhľadom na to, že budúci rok oslávime 100. výročie vzniku Československa, uskutoční sa tiež diskusia o tom, ako sa naše parlamenty na príprave osláv budú podieľať,“ povedal Hamáček.

Podľa predsedu NR SR bude stretnutie plodné. „V mene nás Slovákov a národnostných menšín chcem povedať, že sme hrdí a radi, že môžeme jedného z najvyšších českých predstaviteľov privítať v Poprade, v Tatrách,“ poznamenal Danko. Podľa slov Hamáčka politici založili tradíciu, že aspoň raz ročne sa vedenie slovenského a českého parlamentu stretne. „Naposledy to bolo v Českej republike, takže je logické, že tento rok to je na Slovensku,“ povedal.

Ako uviedol Danko, na stretnutí sa bude rokovať jednoducho. „Aj keď sme mali v Bratislave 28 lídrov európskych parlamentov, tak musím poďakovať českým kolegom, že nám boli oporou pri veľkých a strategických rozhodnutiach, a o to je to príjemnejšie, keď máme generačne aj ľudsky veľa spoločných názorov,“ dodal.

Delegácie si počas návštevy v podtatranskom regióne ešte dnes pozrú námestie v mestskej časti Popradu – Spišskej Sobote, následne aj futbalový štadión v Poprade.

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva