Jednou vetou

Danko sa k rigoróznej práci nebude vyjadrovať do vyjadrenia komisie

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko

Foto: TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) sa nebude k téme svojej rigoróznej práce vyjadrovať do vyjadrenia príslušnej komisie. Uviedol to vo štvrtok jeho hovorca Tomáš Kostelník.

„Keby pán predseda NR SR Andrej Danko reagoval na každé obvinenie Denníka N, tak by celé dni nič iné nerobil. Do vyjadrenia príslušnej komisie, ktorá jeho prácu posúdi, sa však už k tejto téme vyjadrovať nebude,“ povedal Kostelník.

Danko vypovedá na polícii v súvislosti s trestným oznámením kotlebovcov

Denník N vo štvrtok informoval, že šéf parlamentu poskladal svoju rigoróznu prácu odovzdanú v roku 2000 z viacerých cudzích textov. Po úvode je podľa denníka odkopírovaných prvých 20 strán z českej publikácie Základy správnej vedy od Dušana Hendrycha a v práci sú aj rozsiahle odkopírované časti skrípt. Denník nedávno upozornil, že Dankova práca sa zhoduje s rigoróznou prácou advokáta Daniela Pisáka, ktorý ju obhájil rok po Dankovi – v roku 2001.

Danko v českom parlamente: Slováci a Česi musia v EÚ ukázať jednotu a otvárať spoločné témy

Akademický senát Univerzity Mateja Bela (UMB) zriadil účelovú komisiu na preskúmanie podozrení na plagiátorstvo rigoróznych prác na univerzite. Výsledky preskúmania a návrhy opatrení účelová komisia predloží najneskôr do 11. januára 2019 predsedovi Akademického senátu UMB.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky