Jednou vetou

Danko so svojou anketou na facebooku totálne pohorel

Predseda parlamentu a šéf národniarov Andrej Danko

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Shutterstock

Takúto facku určite nečakal. Šéf národniarov a predseda parlamentu Andrej Danko sa zrejme poriadne prepočítal, keď spustil na sociálnej sieti hlasovanie o zrušení diaľničnej známky. Ľudia ho zotreli na plnej čiare:

„Nezačíname, ale kontinuálne pokračujeme v tom, čo sme začali, pretože časť programu sme už splnili,“ píše v statuse na Facebooku Slovenská národná strana, ktorá spustila nedávno verejné hlasovanie o návrhu zrušiť diaľničné známky, ktorý prichádza z dielne SNS tesne pred voľbami. Ten je aktuálne spolu aj s ostatnými sociálnymi balíčkami na pretrase v parlamene na mimoriadnej schôdzi.

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!

Ešte pred pár dňami Andrej Danko avizoval, že SNS postaví diaľnice na Slovensku a vedia ako na to. “Slovensko potrebuje 270 kilometrov diaľníc, na ktoré treba 8 miliárd eur – jediné riešenie si je peniaze požičať, zmeniť stavebný zákon a zákon o verejnom obstarávaní. Za týchto podmienok je možné dostavať diaľnicu v horizonte 5-6 rokov. Diaľničné známky nestačia ani na 2 kilometre diaľnic. Chcem, aby sa ľuďom odpustila diaľničná známka za tie zápchy, v ktorých musia stáť,” povedal Andrej Danko a na mimoriadnej schôdzi preto zaradil aj novelu zákona, ktorá by diaľničné známky od budúceho roka zrušila. „Ja len chcem, aby sa ľuďom odpustila diaľničná známka za tie zápchy, v ktorých musia stáť,” dodal šéf národniarov. Krátko na to spustil na Facebooku hlasovanie o zamýšľanom návrhu.

Je to blbosť, odkazujú Dankovi

Časť komentárov pod anketou o zrušení diaľničných známkach | foto: Facebook

 

Reakcie nenechali na seba dlho čakať a z tých Dankovi do úsmevu rozhodne nie je. „Nie som za zrušenie diaľničných známok. Je to spravodlivý poplatok – platí len ten, kto jazdí po diaľnici,“ napísal komentár Peter. „Sprostosť hodná jej autora,“ myslí si Ivan. Medzi reakciami sa našli aj rady, ako riešiť situáciu: „Som proti zrušeniu, ale dajte drahšie známky zahraničným autám a hlavne mýto zahraničným firmám ked chcú vykonať tranzit cez našu krajinu,“ píše Iveta. Ďalší z komentujúcich uviedo, ako by sa malo postupovať: „Som za to, aby sa nekradlo a peniaze z diaľničných známok šli na opravy ciest, alebo stavbu nových. Platil by som aj dvojnásobok, keby tie peniaze išli tam, kam patria,“ myslí si Matúš.

Dankove vykrúcačky

Už cez víkend predseda SNS hlasovanie o zrušení diaľničných známok cez sociálnu sieť oľutoval:  „Ukázalo sa, aká hlúposť je celý Facebook,“ povedal Danko v nedeľu RTVS , ktorý bol už s priebežným hlasovaním nespokojný.

Anketa má trvať do utorka, no už v pondelok predpoludním sa do hlasovania zapojilo takmer 20-tisíc hlasujúcich, 18-tisíc reakcií bolo negatívnych a len necelých 2-tisíc hlasujúcich zrušenie diaľničných známok víta.

Reakcie na Dankovu anketu o zrušení diaľničných známok:

Stav v pondelok predpoludním, 24. 2. 2020 | foto: Facebook

 

Satirická stránka ZOMRI zverejnila časť štatistiky, ktorá je dostupná, aby bolo vidno, kto sú vlastne hlasujúci v ankete. Ako sa ukázalo, ide aj o množstvo profilov zo zahraničia, ktoré sa zapojili do ankety, čo poukazuje na zlé zacielenie ankety – reklamy na sociálnej sieti zo strany SNS, čo niektorí Dankovi ostro natreli:

Tak aby sme boli spravodliví k ankete Sns, pozreli sme si profily, ktoré súhlasia so zrušením známok na Slovensku!!!. Určite všetci z nich už majú rekreačné preukazy. Dobrú noc.

Uverejnil používateľ Zomri Piatok 21. februára 2020

Dankova SNS vrazila do propagácie už poriadny balík:

Andrej Danko v reakcii na vlastnú anketu na Facebooku povedal, že nebude tlačiť na zrušenie diaľničných známok. „Ukázalo…

Uverejnil používateľ Zomri Nedeľa 23. februára 2020

Danko anketu na Facebooku zrejme oľutoval:

Danko a jeho SNS spustila nedávno hlasovanie o zrušení diaľničných známok | foto: Facebook

 

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky