Jednou vetou

Danko trvá na osobitnom odvode, Kollár varuje pred nárastom cien

Predseda NR SR Andrej Danko

foto: TASR

Od osobitného odvodu pre obchodné reťazce neustúpim, vyhlásil opätovne v nedeľnej diskusii TA3 V politike predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko.

Líder Sme rodina Boris Kollár varuje, že 2,5-percentný odvod sa prejaví na cenách, súhlasí však, že situáciu s reťazcami treba riešiť.

„Treba urobiť poriadok s oligarchami. Naši obchodníci sú vydieraní, z ich peňazí sa platia reklamy,“ uviedol Danko s tým, že peniaze treba dávať skôr do slovenského športu či kultúry.

Kollár chcel podľa Danka vstúpiť do SNS, Kollár to odmieta

„My sme proti obrovským reťazcom, lebo robia nekalé praktiky. Súhlasím, že treba poriadok. Ale keď zavediete 2,5-percentný odvod a nič iné, reťazce to premietnu do cien,“ upozornil Kollár, podľa ktorého treba ísť „po tom, ako reťazce vydierajú malých podnikateľov“.

Multiotecko Kollár: Andrea, toto ťa nepoteší!

Danko odmieta, že by SNS nemala ďalšie opatrenia. Spomenul ďalšie zmeny, hovoril napríklad o zákone o cenách či o nekalých praktikách. Kollár preferuje najmä zvýšenie potravinovej sebestačnosti. „Musíme naštartovať našu výrobu,“ vyhlásil. Podľa Danka ale Sme rodina nemá riešenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky