Jednou vetou

Danko reaguje na údajné klamstvá v súvislosti s dvojakou kvalitou potravín

Andrej Danko

foto: Michal Psota

Predseda Slovenskej národnej strany a Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko reagoval na klamstvá, ktoré dnes zazneli na tlačovej konferencii opozičnej strany SaS v súvislosti s dvojakou kvalitou potravín.

„Pán Sulík dnes v priamom prenose klamal. Tvrdí, že on po piatich rokoch v Európskom parlamente niečo spravil pre poľnohospodárov, pričom jediné, čo urobil bolo, že kontaktoval eurokomisárku pre osobitný odvod. Ten pán Sulík, ktorý túto tému od začiatku spochybňoval, vysmieval sa pani ministerke, si ju dnes bude privlastňovať. A pritom to bola pani ministerka Matečná, ktorá z dvojakej kvality potravín dokázala spraviť európsku tému,“ vysvetlil predseda národniarov Andrej Danko.

Ako ďalej šéf parlamentu uviedol, Slovenská národná strana dlhodobo a systematicky robí na skvalitnení potravín. „Bojujeme za to, aby ste mali lacnejšie, kvalitnejšie potraviny. Bojujeme za to, aby naše deti jedli len to najlepšie. Bojujeme aj za to, aby tieto kvalitné potraviny boli Slovákom čo najdostupnejšie. Slovensko nie je odpadkový kôš Európy. Musíme mať potraviny rovnakej kvality, ako majú Rakúšania, a za rovnako dostupné ceny.“

Matečná: Malým vlastníkom lesných parciel sa umožní obhospodarovanie

Na rozdiel od opozičných kritikov, za SNS je už podľa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Gabriely Matečnej, vidieť aj výsledky. Téma dvojakej kvality potravín sa dostala do európskej legislatívy, spôsob komunikácie obchodných reťazcov s dodávateľmi sa údajne zlepšil, v najbližších týždňoch by sa mal vyšpecifikovať zoznam potravín, na ktoré sa bude vzťahovať nižšia DPH. „Strana SaS nikdy nebude bojovať za ochranu spotrebiteľa. Dvojaká kvalita potravín je obrovským úspechom Slovenskej národnej strany. Tlak, ktorý sa nám podarilo vyvinúť bol taký silný, že nezostávalo nič iné, len vyriešiť tento problém legislatívne,“ dodala podpredsedníčka vlády a šéfka rezortu pôdohospodárstva.

Predseda národnej rady zároveň reagoval aj na konanie opozičného poslanca Ondreja Dostála, ktorý sa koncom minulého týždňa vyfotil pred bratislavským gymnáziom v ženskom oblečení. „Mám pochopenie pre ľudí, ako je pán Dostál. Práve preto ho ubezpečujem, že sa nemusí hanbiť a vyzývam ho, aby prišiel v ženskom oblečení aj na rokovanie NR SR,“ uistil Andrej Danko.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky