Jednou vetou

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!

Predseda parlamentu Andrej Danko (vľavo) a poslanec Martin Poliačik

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Facebook

Je z toho úplne na nervy. Šéf parlamentu a predseda národniarov Andrej Danko sa v stredu po opätovnom neúspechu rokovať v pléne o predvolebných balíčkoch koalície tvrdo pustil do poslanca a podpredsedu Progresívneho Slovenska Martina Poliačika. Ten s kolegami už druhý deň blokoval v rokovacej sále rečnícky pult.

aktualizované 20. 2. 2020

Šéf parlamentu Andrej Danko si už druhý deň nevie rady so skupinou opozičných poslancov, ktorí aj v stredu znemožnili priebeh mimoriadnej schôdze. Sporom je totiž predvolebný balíček zákonov koalície, ktorý majú poslanci parlamentu prerokovať len pár dní pred parlamentnými voľbami.

FOTO A VIDEO: Z tohto Danko doslova padol na zadok. To musíte vidieť!

Predseda Národnej rady poslancov zo sály vykázal, no tí jeho výzvu ignorovali. Skupina poslancov dokonca v sále nocovala a čas si krátili aj fotením pri jedení keksíkov, ktoré v minulosti Danko zakázal. Toho išlo zo zverejnených fotografií takmer z kože vystreliť.

FOTO: Expremiér na nákupoch s manželkou. Takto mu dala zabrať!

„Chcel by som poprosiť to zviera menom Poliačik, lebo inak sa nedá nazvať, aby pod rečníckym pultom nejedol v rokovacej sále,“ reagoval Danko na brífingu v stredu, kedy sa opäť nepodarilo rokovať, keďže skupina Simona Petrík, Jozef Mihál, Viera Dubačová, Alan Suchánek, Martin Poliačik a Miroslav Beblavý od utorka blokujú rečnícky pult, ktorý aj ozdobili tortou.

Martin Poliačik si pod rečníckym pultom vychutnával zakázanú horalku | foto: Facebook

 

„Ja fakt neviem, že keď už nerešpektujú slušnú výzvu a boli opätovne vykázaní zo sály, čo sú toto za ľudia. My chceme riadne rokovať. Budem hľadať možnosti, ako technicky tento problém vyriešiť, verím, že v stredu budeme riadne pokračovať,“ dodal zúfalo šéf parlamentu, ktorý prerušil schôdzu po obštrukciách do ďalšieho dňa.

Časť poslancov blokuje rečnícky pult na mimoriadnej schôdzi parlamentu, 18. 2. 2020 | foto: Facebook

 

Predseda parlamentu Andrej Danko zvolal mimoriadnu schôdzu po tom, ako vláda schválila tri novely zákonov, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. O všetkých troch bodoch by mal parlament rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Do programu schôdze sa zaradil aj návrh na vyslovenie nesúhlasu s Istanbulským dohovorom.

Harabin o Druckerovi: Nezvládne riadiť ani zatvorené múzeum?!

Schôdzu sa podarilo otvoriť vďaka hlasom odídencom zo SaS na čele s Ľubomírom Galkom, ktorí je aktuálne aj s bývalými liberálmi na kandidátke Demokratickej strany. Jej predseda Michal Kravčík už vyzval túto skupinu, aby odstúpili z kandidátky. Galko a spol o kupčení so Smerom, či Kotlebovou ĽSNS odmietajú a to, že hlasovali za schôdzu obhajuje prácou pre občanov „chceme pre ľudí pracovať v parlamente do poslednej chvíle a teda o bodoch mimoriadnej schôdze riadne rokovať,“ uviedol Galko.

FOTO: Odbehol si na pol hodinku

„Máme ešte nejaké technické možnosti, ako bude schôdza v parlamente pokračovať, ale nebudem Vám to teraz hovoriť,“ povedal novinárom ešte v stredu Danko. Šéf parlamentu dal nainštalovať vedľa hlavného rečníckeho pultu, ktorý bol od utorka okupované aj ďalšie pulty. Keď predseda NR SR otvoril rokovací deň mimoriadnej schôdze a časť poslancov okolo Miroslava Beblavého a Martina Poliačika neumožnila predsedovi vlády Pellegrinimu vystúpiť, prešiel k náhradnému rečníckemu pultu, ktorý dovtedy strážil nezaradený poslanec Peter Marček.

Danko dal do sály nainštalovať náhradné rečnícke pulty a mimoriadna schôdza vo štvrtok riadne pokračovala | foto: Facebook Peter Pellegrini

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky