Jednou vetou

Danko vťahuje celú krajinu do politickej nestability

Andrej Danko

foto: TASR

Postoj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý odmietol účasť na dnešnej Koaličnej rade, je nezodpovedný voči všetkým občanom Slovenskej republiky. Tvrdia to čelní predstavitelia najsilnejšej opozičnej strany SaS.

„Na základe vlastnej neschopnosti vyriešiť škandál okolo rozdávania eurofondov na vedu a výskum odvolaním ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) vyvolal Andrej Danko koaličnú krízu a vťahuje celú krajinu do politickej nestability. Tento negatívny trend je navyše umocnený jeho zbabelosťou postaviť sa k problému čelom,“ vyhlásili liberáli. SaS preto opakuje, že jediným správnym riešením takejto situácie sú predčasné voľby, prostredníctvom ktorých občania vyvodia zodpovednosť za daný stav.

Strana SaS pritom vyvracia akékoľvek špekulácie, že by v súčasnej vláde nahradila SNS. Považovala by to totiž za podraz voči občanom. „Táto korupčná koalícia by už nemala viesť Slovensko, lebo spája ich jedine túžba nahrabať si čo najviac. Naším záujmom je však to, aby sa Slovensko k predčasným voľbám dostalo civilizovanou cestou a neboli ohrozené základné vitálne funkcie štátu. SaS sa na rozdiel od SNS nevyvlieka zo zodpovednosti za Slovensko,“ dodalo predsedníctvo strany.

Portál pluska.sk dnes informoval, že Danko zrušil účasť na Koaličnej rade, ktorá sa mala uskutočniť dnes večer vo vládnom hoteli Bôrik. Svoju neúčasť mal oznámiť formou sms správy. Podľa informácií portálu Danka nahnevali podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) a predseda poslaneckého klubu Smer-SD Martin Glváč. Obaja kritizovali Dankov postup v koaličnej kríze, ako aj kauzu na rezorte školstva.

Danko údajne vníma tieto vyjadrenia ako účelové špinenie jeho strany. „Šéf SNS je momentálne na ceste do Bratislavy z Talianska, kde strávil víkend. Podpredseda parlamentu Béla Bugár sa svojho koaličného partnera pokúsi hneď po pristátí presvedčiť, aby komunikovali. Ak dnes koaličná rada nezasadne, Bugár s Ficom budú chcieť reagovať minimálne tlačovou správou,“ dodáva pluska.sk.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu