Jednou vetou

Danko zamietol prezidentskú kandidatúru Molnára

Ján Molnár získal podpisy poslancov zaujímavým, zrejme až podvodným spôsobom

autorská koláž hlavne.sk, Facebook JM, Michal Psota

Škandalózna kandidatúra na prezidenta má svoju dohru! Predseda NR SR Andrej Danko zamietol kandidatúru penzistu Jána Molnára na post hlavy štátu. Odovzdal síce 15 poslaneckých podpisov, ale niektorí poslanci avizovali, že boli uvedení pri podpise do omylu. Našli sme však aj takých, ktorí tohto zúfalého muža z Bratislavy v kandidatúre vedome podporili. Kto ho podporil, koho zaviedol?

Buďte s nami na facebooku – Nájdete nás TU

„Pri prvotnom preskúmaní listín sa potvrdilo, že všetky podpisy poslancov NR SR na petičnom hárku, ktorý odovzdal Ján Molnár, sú originálne a pravé,“ uvádza sa v stanovisku predsedu parlamentu Andreja Danka.

Poslanci sa však ohrádzali, že došlo k úprave petičného hárku až po ich podpise. Poslanci prehlásili, že v čase, keď listinu podpisovali, neobsahovala údaj, ktorý bol podstatný pre posúdenie listiny ako listiny, ktorú podpisujú nie ako občania SR, ale ako poslanci SR. V čase podpisu totiž listina za slovom Petícia neobsahovala slová Návrh pre poslancov.

Prevráti to tu hore nohami? Jeden z kandidátov na prezidenta má vraj 15 poslaneckých podpisov

Poslanecký podpis má pritom hodnotu 1000 hlasov občanov. Adept na prezidenta, aby bol oficiálne uznaný za kandidáta,  musí odovzdať petičný hárok s 15 000 platnými podpismi občanov, alebo petíciu, ktorú mu podpíše aspoň 15 poslancov NR SR. Poslanci však určite nesmú byť zavádzaní a musia vedieť, čo podpisujú. 15 hlasov poslancov odovzdal pri kandidatúre napríklad novinár Martin Daňo. článok pokračuje nižšie

Hore je klasická petícia, ktorú poslanci podľa svojich slov podpisovali ako občania, dole hodnotnejšia petícia s doplnením Návrh pre poslancov | foto: facebook Milana Krajniaka

„Bol som pánom Molnárom podvedený a preto beriem späť svoj podpis spod žiadosti,“ napísal Milan Krajniak zo SME Rodina list Andrejovi Dankovi, keď sa dozvedel, že kandidatúra Jána Molnára je v parlamente. „Počas dňa otvorených dverí ma niekto, pravdepodobne pán Molnár, požiadal o podpis pod petičný hárok s názvom Petícia. Tento hárok som podpísal s vedomím, že ide o občiansku petíciu,“ vyhlásil Milan Krajniak.

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Podobne reagoval aj Martin Poliačik, nezaradený poslanec NR SR. Podľa jeho slov nemá problém občiansky podporiť kohokoľvek, ale poslanecký podpis na prezdientskú kandidatúru nikomu nedal. „Vo vzťahu k danej kandidatúre poviem jediné: postaviť svoj vstup do politiky na podvode nie je šťastný začiatok,“ uviedol M. Poliačik.

Takisto nezaradený poslanec Peter Marček tvrdí, že ide o podvod. „Pamätám si ho, bolo to pod schodami, pri schránkach. Určite mi ale nehovoril, že je to petícia na prezidentskú kandidatúru. A stopercentne nebolo na papieri, ktorý som podpisoval, že zbiera poslanecké hlasy, to by som si všimol.  Prečo by mal dostať človek, ktorého ani nepoznám, nejaký podpis na prezidentskú kandidatúru? Daňovi som podpísal kandidatúru, aj viem, že na prezidenta, ale v prípade tohto pána nie. Mne sa zdá, že on bol strašný kotlebovec. Ešte som mu vravel, že sa od nich dištancujem, ale on vravel, že sympatizuje s mojou pronárodnou politikou.“

Kto dal poslanecký hlas dobrovoľne? Hlavne.sk zistilo, že napríklad poslanec Martin Fecko z OĽANO. „Pamätám si to, bolo to na Deň otvorených dverí. Podpisy odo mňa chcelo asi šesť ľudí, dal som len tento jeden, čomu predchádzalo asi hodinové rozprávanie o jeho živote, čo urobil, čo neurobil, aká je jeho životná púť. Moje svedomie, ak mi hovoril pravdu, mi nedovolilo nedať mu  podpis. Tak som mu ho dal,“ zaspomínal Martin Fecko.

Veľmi stroho reagoval ďalší z poslancov, ktorý bol podpísaný pod Molnárovou petíciou, Maroš Kondrót zo SMER-SD, podpis ale nepoprel: „Vedel som čo podpisujem a môj podpis nenafalšoval.“

Zvyšné podpisy dali Jánovi Molnárovi hlavne poslanci ĽSNS, prečo nám nevyargumentovali.

Zoznam poslancov, ktorí kandidatúru Jána Molnára podpísali: Maroš Kondrót (SMER-SD), Boris Kollár (SME Rodina), Milan Krajniak (SME Rodina), Marian Kotleba (ĽSNS), Martin Beluský (ĽSNS), Rastislav Schlosár (ĽSNS), Ján Kecskés (ĽSNS), Ján Mora (ĽSNS), Milan Uhrík (ĽSNS), Martin Fecko (OĽANO), Peter Krupa (ĽSNS), Natália Grausová (ĽSNS), Peter Marček (nezaradený), Juraj Kolesár (nezaradený), Martin Poliačik (nezaradený)

Všetkých ťahala za nos. Alena Zsuzsová vábila svoje obete na cudzie fotografie!

 

 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky