Jednou vetou

Danko zaslal svojim francúzskym kolegom listy s vyjadrením spolupatričnosti

Andrej Danko

Foto: Michal Psota

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) zaslal svojim francúzskym kolegom listy s vyjadrením spolupatričnosti v súvislosti s pondelkovým požiarom parížskej katedrály Notre Dame. Informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR.

 „Len ťažko hľadať slová pri pohľade na zničujúci požiar, ktorý zasiahol klenot francúzskej kultúry a jeden z pilierov kresťanstva. Vyjadrujem solidaritu a podporu našim francúzskym priateľom pri obnove tejto významnej svetovej pamiatky,“ napísal Danko v liste predsedovi francúzskeho Senátu Gérardovi Larcherovi a predsedovi Národného zhromaždenia Francúzskej republiky Richardovi Ferrandovi.

Šéf parlamentu zároveň ocenil nasadenie a odvahu tamojších hasičov, ktorým sa podarilo zachrániť časť umeleckých diel a základy budovy. „Verím, že čoskoro sa budú môcť obdivovatelia a veriaci opäť pozrieť na Chrám Matky Božej v Paríži, ako sa katedrále zvykne hovoriť. Dúfajme, že tak ako v minulosti, aj tentoraz sa francúzsky ľud zmobilizuje a spoločnými silami opäť obnoví túto dominantu Paríža,“ uviedol Danko.

Rekonštrukcia Notre-Dame môže podľa architekta trvať desaťročia

Rozsiahly požiar, ktorý Chrám Matky Božej zachvátil v pondelok večer, sa hasičom podarilo v utorok úplne uhasiť. Zhorela však drevená strecha katedrály a drevená vežička – sanktusník – z 19. storočia.

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule