Danko: Želal by som si za prezidentku ženu – aktualizované

Predseda SNS Andrej Danko.

Foto: TASR

Predseda SNS a šéf parlamentu Andrej Danko by si želal, aby sa prezidentom Slovenskej republiky stala žena. Takto v utorok odpovedal na otázku, či môže vylúčiť svoju kandidatúru na tento post v roku 2019.

„Želal by som si ženu prezidentku, a tak sa snažím pozerať aj vo svojom okolí. Konečne by to mala zobrať do rúk nejaká žena a začať robiť poriadok,“ povedal.

SNS ešte v decembri oznámila, že bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Danko vtedy konkrétny nechcel byť. „Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi,“ uviedol.

Svoju kandidatúru už vylúčil premiér Robert Fico (Smer-SD), súčasná hlava štátu Andrej Kiska sa ešte nevyjadrila.

V utorok (6. 2.) podvečer Danko uverejnil na svoj facebook aj fotografiu, na ktorej je s ministerkami za SNS – Gabriela Matečná (pôdohospodárstvo) a Martina Lubyová (školstvo) s textom:

V poslednom čase silnejú špekulácie o prezidentských kandidátoch. No ja mám v tom jasno, za prezidentku si prajem ženu. Po svojom boku mám už dlhšie dve odborníčky, dámy, ktoré si veľmi vážim a veľmi dobre sa mi s nimi spolupracuje. Myslím si, že je najvyšší čas, aby to tu vzala do rúk nejaká žena. Čo si myslíte vy? Privítali by ste v prezidentskom paláci ženu? Koho by som mohol nominovať?

Zľava: Peter Gajdoš, Gabriela Matečná, Andrej Danko, Martina Lubyová, Tibor Bernaťák | foto: FB/Andrej Danko

VIDEO: Andrej Danko načrtol svoju víziu na tému „Prezidentské voľby 2019“:

Posted by Andrej Danko on 6. február 2018

 

Môže vás zaujímať

Pellegrini aj Kiska vylučujú spoluprácu s ĽSNS