Jednou vetou

Danko zrušil účasť na rokovaní Koaličnej rady

Na snímke predseda strany SNS Andrej Danko.

Foto: archívne, TASR

Predseda Národnej rady SR a šéf koaličnej SNS Andrej Danko zrušil účasť na Koaličnej rade, ktorá sa mala uskutočniť dnes večer vo vládnom hoteli Bôrik. Informuje o tom portál pluska.sk s tým, že Danko mal svoju neúčasť oznámiť formou sms správy.

Koaliční lídri sa mali stretnúť už v piatok (11.8.). Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa však ospravedlnil pre zdravotné ťažkosti. Nový termín bol stanovený na dnes večer. Podľa informácií portálu Danka nahnevali podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) a predseda poslaneckého klubu Smer-SD Martin Glváč. Obaja kritizovali Dankov postup v koaličnej kríze, ako aj kauzu na rezorte školstva.

Danko údajne vníma tieto vyjadrenia ako účelové špinenie jeho strany. „Šéf SNS je momentálne na ceste do Bratislavy z Talianska, kde strávil víkend. Podpredseda parlamentu Béla Bugár sa svojho koaličného partnera pokúsi hneď po pristátí presvedčiť, aby komunikovali. Ak dnes koaličná rada nezasadne, Bugár s Ficom budú chcieť reagovať minimálne tlačovou správou,“ dodáva pluska.sk.

Môže vás zaujímať

Pellegrini nadbieha prezidentke, môže prevziať voličov PS