Jednou vetou

Dankov a Kollárov kamarát položil v Rakúsku vládu. V minulosti ho ospevovali

Zľava: Hans Christian Strache, Andrej Danko, Boris Kollár

foto: TASR, koláž hlavne.sk

Po tom, ako sa prevalil škandál jedného z lídrov vládnej koalície v Rakúsku, kabinet končí a krajinu čakajú predčasné voľby. K šéfovi Slobodnej strane Rakúska (FPÖ) Hansovi Christianovi Strachemu mali blízko z našich politikov Andrej Danko a Boris Kollár. Kedy naposledy boli spolu v kontakte?

Kšeftovanie vicekancelára položilo vládu v Rakúsku. Budú predčasné voľby!

Predseda Slovenskej národnej strany a šéf slovenského parlamentu Andrej Danko sa v minulosti netajil svojim kontaktom s predsedom rakúskej strany slobodných (FPÖ) Hansom Sebastianom Strachem. „Je pre mňa dosť veľkým vzorom. Máme veľa paralel vo vývoji a od FPÖ sa SNS má ešte čo učiť,“ povedal v jednom z rozhovorov ešte v roku 2014 Andrej Danko. V súčasnosti údajne už nie sú v kontakte, ako kedysi.

VIDEO: Boris Kollár sa zúčastnil na zhromaždení krajne pravicových strán

Predseda hnutia Sme rodina -Boris Kollár sa len nedávno pochválil stretnutím s Heinzom-Christianom Strachem vo Viedni na úrade vlády. „Vypočuli sme si názor pána vicekancelára na fungovanie Višegrádskej štvorky v posilnení ktorej vidí šancu na reforme Európskej únie. Čo je však najpodstatnejšie, FPÖ a hnutie SME RODINA – Boris Kollár začína vzájomnú spoluprácu vo viacerých oblastiach,“ nešetril nadšením z kontaktu so Strachem Boris Kollár, ktorý sa s ním stretol v novembri 2018.

Hans Christian Strache a Boris Kollár | facebook

 

SME Rodina a politológ: Panika nie je na mieste. Kollárovi oplieskali croissanty o hlavu

 

Andrej Danko a Hans Christian Strache v Bratislave, december 2016 | facebook

 

Šéf parlamentu provokuje. Z Ruska posiela Andrej Danko sarkastický pozdrav!

Rakúsky vicepremiér H. Ch. Strache oznámil svoju rezignáciu po tom, ako sa na verejnosti objavilo video, v ktorom dohaduje finančnú podporu svojej strany pred parlamentnými voľbami 2017. Okrem iného sľuboval ako protislužbu získanie štátnych zákaziek.

Jeho koaličný partner a premiér Sebastian Kurz (OVP) vyhlásil, že si nevie predstaviť ďalšiu spoluprácu a prezidenta A. van der Bellena požiadal o vyhlásenie predčasných volieb.

H. Ch. Strache so svojim tajomníkom J. Gudenusom (vľavo) na stretnutí s údajnou vnučkou ruského oligarchu | reprofoto youtube

 

Rozmyslel si Danko a SNS kontroverznú nomináciu Hoľka na post šéfa NBÚ?

Ako najbližší možný termín sa spomína september 2019. Rakúskych politikov tak čakajú rušné týždne, kampaň v podstate odštartovala vyhláseniami lídrov opozičných strán.

Čo skrýva policajný prezident Lučanský?

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky