Jednou vetou

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Český prezident Miloš Zeman a predseda Národnej rady Andrej Danko

autorská koláž hlavne.sk, Facebook AD

Predseda NR SR Andrej Danko bol v stredu na rýchlej návšteve na pražskom hrade a stretol sa s českým prezidentom Milošom Zemanom. Údajne riešili spolu štátnicke záležitosti, ale aj osobné. Čo vlastne bolo za tým? Podnet na výlet do Prahy prišiel zo slovenskej strany a všetci o ňom tajomne mlčia.

AKTUALIZOVANÉ. Dankovi všetci riadne naložili za cigánočku

Pred návštevou ani slovo, až v stredu podvečer tlačová správa a status, že sa šéf SNS stretol v Prahe s českým prezidentom Milošom Zemanom. Obe strany zatĺkajú podrobnosti a dôvod cesty šéfa slovenského parlamentu na Pražský hrad. Pritom ešte dopoludnia prijímal Danko na hrade v Bratislave predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Jaroslava Kuberu. Potom letel do Česka.

Lubyová ako Plavčan? Poslancom dochádza trpezlivosť.

Andrej Danko neskrýval v hlase dojatie: „Stretnúť sa s prezidentom Zemanom, je zážitok na celý život. Hlavne vtedy, keď sa chcete v niečom rozhodnúť,“ uviedol A. Danko, pričom nezabudol ospevovať prezidenta ČR,  že je to veľmi múdry a skúsený muž, preto si cení jeho odborné rady.

Návrat Mečiarovej legendy? Exminister financií spriada nové plány

Šéf parlamentu dodal slová, ktoré pripomínali skôr rozlúčkovú reč, ako impulz do ďalších rokov v politike. Miestami sa na kútiku očí črtala i malá slzička. „V živote príde určitý moment, kedy si je potrebné dať pauzu, a odísť,“ povedal Danko novinárom.

VIDEO: Hviezda 90-tych rokov si pochvaľuje mladú manželku. Toto ho naučila!

Podľa viacerých zdrojov sa však určite neplánuje stiahnuť z politického života, ale skôr naopak, ako už neraz avizoval. Stranu, ktorú prevzal po Jánovi Slotovi chce úspešne viesť aj do ďalších parlamentných volieb v roku 2020. Článok pokračuje nižšie

V PRAHE S MILOŠOM ZEMANOM ????Stretnúť sa s pánom prezidentom Milošom Zemanom je zážitok na celý život. Obzvlášť, keď…

Uverejnil používateľ Andrej Danko Streda 6. februára 2019

 

Prezidentskí kandidáti: Takto zvozili Dankovu novelu tlačového zákona

Záhadnú návštevu predsedu parlamentu nechce komentovať ani jedna strana. „Obsah jednania nebudeme komentovať“, reagoval pre hlavne.sk hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček. Podobne reagoval aj Dankov hovorca Tomáš Kostelník: „Nechceme sa k návšteve viac vyjadrovať.“ Článok pokračuje pod videom

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Viacerí sa zhodujú, že Dankova otočka do Prahy skôr pripomína doučovanie sa z politiky. Predsa len Miloš Zeman zažil  mnohé zložité situácie vo vláde a parlamente v minulosti, preto by nebolo žiadnym prekvapením, ak by si občas po radu odskočil „slovenský brat“. Cenné rady skúseného harcovníka by uvítal každý politický začiatočník.

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU

Ján Baránek

Politológ Ján Baránek tvrdí, že nejde o štandardné správanie politika: „Ak je to neoficiálna návšteva, nemusí sa síce oznamovať, ale nie je to úplne bežné, skôr je zaujímavé, čo bolo hlavným dôvodom,“ uviedol pre hlavne.sk Baránek.

„Za Slotom do toho lesa za Žilinou sa určite nechodí radiť, ale má vraj zopár učiteľov politiky. Ak sa to tak dá nazvať,“ uviedol zdroj blízky národniarom. Pokúšali sme sa zistiť názory aj od poslancov za SNS, či sa Danko chodí radiť do Prahy často, ako aj s kým ďalším má podobné sedenia.

Podpredseda strany Anton Hrnko bol celý deň vypnutý a hovorkyňa Zuzana Škopcová spočiatku prisľúbila získať odpovede od ďalších členov, napokon do uzávierky nereagovala a naše telefonáty ignorovala.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky