Jednou vetou

Darcovia krvi budú môcť využiť novú mobilnú aplikáciu

Ilustračné foto

TASR

Národná transfúzna služba (NTS) SR pripravila pre darcov krvi novinku, je ňou mobilná aplikácia. Od stredy 14. februára si ju môže záujemcovia stiahnuť. TASR o tom informovala hovorkyňa NTS SR Eva Ravingerová.

„Je v tom istá symbolika, že s mobilnou aplikáciou prichádzame práve na Valentína. Aj darovanie krvi je jedným z prejavov lásky, ktorá má navyše silu zachrániť ľudský život,“ povedala generálna riaditeľka NTS SR Renáta Dundová. Doplnila, že aj takýmto spôsobom sa chcú poďakovať darcom, ktorí pomáhajú iným.

V mobilnej aplikácii s názvom Elektronická karta darcu nájdu darcovia všetky dôležité informácie týkajúce sa darovania krvi, prípravy na odber či jeho priebehu. Darca má možnosť získať aktuálne informácie o svojom zdravotnom stave, to znamená, že v aplikácii si nájde podrobné výsledky krvného obrazu a všetky dôležité hodnoty, ktoré slúžia ako parametre odzrkadľujúce jeho zdravotný stav.

Mobilná aplikácia pozná jeho evidenčné číslo, zdravotnú poisťovňu v ktorej je poistený, počet odberov ktoré absolvoval, prípadne nárok na niektoré z ocenení. V elektronickej karte darcu je zaznamenaná krvná skupina darcu, Rh faktor, fenotyp, všetky odberové miesta NTS na Slovensku, kontakty a ďalšie dôležité informácie.

V novej mobilnej aplikácii sa darcom zobrazí aj počet všetkých absolvovaných odberov a automaticky sa prostredníctvom notifikácie pripomenie možnosť absolvovania ďalšieho odberu. Užívateľ si jednoducho a prehľadne môže zobraziť výsledky posledných absolvovaných odberov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky