Jednou vetou

Deti do 15 rokov sa na svahu nezaobídu bez prilby

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry

Zdroj: facebook

Dieťaťu do 15 rokov, ktoré sa chystá lyžovať, nesmie na svahu chýbať prilba. Túto povinnosť pripomenul Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Hygienici v súvislosti s lyžiarskym výcvikom, snoubordovým kurzom či iným zimným zotavovacím podujatím upozornili aj na dôležitosť vhodného oblečenia.

Lyžiara zraneného po zrážke na svahu prevážal vrtuľník

„Dieťaťu zabaľte viacero tenkých, funkčných vrstiev odevov. Najvhodnejšia je termobielizeň – tielka, tričká s dlhým rukávom a spodky. Udržia správnu teplotu, odvádzajú pot a rýchlo schnú. Lyžiarske nohavice, bunda, alebo overal by mali byť priedušné a vodotesné. Okrem spodnej bielizne bude dieťa potrebovať aj viac párov teplých ponožiek a podkolienok, nezaobíde sa bez lyžiarskych rukavíc, čiapky a šálu,“ spresnil Odbor hygieny detí a mládeže ÚVZ SR.

Hygienici tiež pripomenuli, že učiteľovi je pred výcvikom potrebné oznámiť, aké lieky dieťa užíva, pribaliť mu niekoľko obväzov, leukoplast a základné lieky na nevoľnosť, nádchu, bolesť či horúčku. Ako dodali, na svahu treba použiť opaľovací krém s dostatočne vysokým ochranným faktorom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky