Jednou vetou

Dianie na politickej scéne je neúcta k občanom, zhodli sa ministri z Most-Híd

Lucia Žitňanská

Foto: TASR

Ministri za Most-Híd Lucia Žitňanská (spravodlivosť), László Sólymos (životné prostredie) a Árpád Érsek (doprava) vyzývajú lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom.

Dianie na politickej scéne považujú za prejav „neúcty voči všetkým občanom Slovenska vrátane voličov vládnych strán“ a pokračovanie aktuálneho stavu je pre nich neprijateľné.

Priority nedokážu naplniť

„Strana Most-Híd vstupovala do tejto vládnej koalície a vlády preto, aby mohla plniť svoj program. Aktuálna kríza výrazne spomaľuje procesy na ministerstvách a zároveň znemožňuje poctivú a zodpovednú prácu nás ministrov. Pokračovanie takéhoto stavu je pre nás neprijateľné,“ píšu v stanovisku ministri Mosta-Híd.

Za vzniknutej situácie nevedia napĺňať priority z Programového vyhlásenia vlády a potom je podľa nich otázne, či má zmysel takto pokračovať.

Koalícii posielajú výzvu

„Vyzývame preto lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. Jedine rokovaním je možné dosiahnuť definitívne a rýchle ukončenie krízy. Na to je predovšetkým potrebné, aby strany mali ochotu neodkladne nájsť rozumné kompromisy. Občanom sme sľúbili stabilnú vládu a je našou zodpovednosťou tento náš sľub aj napĺňať,“ zdôrazňujú ministri.

Lídri sa majú zísť v piatok (25.8.) na koaličnej rade, kde majú riešiť krízu v koalícii, ktorá vznikla po vypovedaní koaličnej zmluvy šéfom SNS Andrejom Dankom. Trvá už tretí týždeň. Napätie zvyšujú aj odkazy cez médiá. Dnes bude rokovať predsedníctvo SNS, ktoré by malo dať odpoveď, ako budú národniari v politike pokračovať.

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule