Jednou vetou

Do aplikácie eKaranténa je zaevidovaných takmer 2 000 používateľov

Ilustračné foto

foto: TASR

Aktuálne je už 1 613 ľudí doma

Na Slovensku je dnes k 15:00 zaevidovaných takmer 2 000 používateľov aplikácie eKaranténa, ktorí prekročili hranice alebo boli prepustení do domácej karantény. Aktuálne je 1 613 ľudí doma. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

Člen permanentného krízového štábu pre oblasť IT Ján Bučkuliak v pondelok 25. mája uviedol, že 96 percent ľudí, ktorí doteraz chceli eKaranténu využiť, ju aj využiť mohli. Zvyšné 4 percentá mali nejaký problém so svojím zariadením so systémom Android a museli ísť do štátnej karantény. V ich prípadoch išlo podľa Bučkuliaka o bežné užívateľské problémy, ako staré a nevyhovujúce verzie operačného systému v mobiloch, či problémy s kvalitou fotografie pre potvrdenie biometrie.

Bučkuliak zároveň potvrdil, že štát stále čaká na schválenie aplikácie spoločnosťou Apple. „Status zostal nezmenený, stále čakáme na vyjadrenie. Žiaden zásadný problém, o ktorom by som vedel, že by rozporovali kód aplikácie, alebo niečo podobné, tam ale nie je,“ uviedol. Spoločnosť Google aplikáciu pre operačný systém Android schválila v nedeľu dopoludnia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky