Jednou vetou

Do neziskového akcelerátora vstupuje od utorka 11 vzdelávacích projektov a škôl

Ilustračná foto

Foto: TASR

Neziskový akcelerátor s názvom MentorExpres, ktorý je určený neziskovým vzdelávacím projektom a školám, začal fungovať od utorka. Jeho zámerom je šírenie inovatívneho prístupu vo vyučovaní. Informovala o tom PR manažérka Nadácie Pontis Zuzana Schaleková.

V rámci pilotného ročníka MentorExpresu pôjde o 11 neziskových projektov vybraných spomedzi finalistov Ceny Generácia 3.0.

„Cena Generácia 3.0 nám pomohla identifikovať najlepšie vzdelávacie prístupy na Slovensku. Na šírenie do škôl je však potrebné projekty pripraviť a odbúrať ich hlavné bariéry. Z našich skúseností z pro bono programov vieme, že práve prepojením biznis sveta so svetom občianskej spoločnosti, vznikajú nápady, ku ktorým by sa ani jedna strana nedopracovala bez vzájomnej spolupráce,“ vysvetlila programová manažérka Nadácie Pontis Barbora Pálešová.

V zimnom semestri budú na UK študovať zahraniční študenti z 33 krajín

Experti z biznisu sa zaviazali pomáhať projektom pro bono. V spolupráci s nimi budú organizácie tri mesiace pracovať na tom, aby boli efektívnejšie a úspešnejšie v snahách rozšíriť svoje modely vzdelávania do viacerých škôl. Na to im budú slúžiť workshopy, ktoré sa uskutočnia v dvojtýždňových intervaloch. Každá organizácia má zároveň prideleného osobného mentora, ktorý ju bude procesom sprevádzať.

Slováci si narobili hromadu dlhov. Ako to vyzerá s amnestiou?

„Mentorov sme sa snažili vyberať s prihliadnutím na potrebnú expertízu v oblasti, v ktorej daná organizácia potrebuje najviac zabrať,“ uviedla Pálešová.

Nadácia Pontis bude najlepšie riešenia navrhovať aj Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, aby podporovali podmienky na rozvoj inovácií vo vzdelávaní.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe