Jednou vetou

Zatiaľ sa na Ústavný súd nikto nový nehrnie. Času je stále dosť

Ilustračné foto

Foto: TASR

Do ďalšej voľby kandidátov na ústavných sudcov sa zatiaľ neprihlásil žiaden uchádzač. uviedol odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR. Návrhy na kandidátov sa môžu doručovať do 26. augusta do 12.00 h.

Poslanci parlamentu majú kandidátov na sudcov voliť na nasledujúcej schôdzi, ktorá sa začne 10. septembra. Pôjde už o piatu voľbu.

Fraška pokračuje. Poslanci zvolili len jednu kandidátku na sudkyňu Ústavného súdu

Na Ústavnom súde (ÚS) SR sa vo februári uvoľnilo deväť sudcovských miest. Parlament mal zvoliť dvojnásobný počet, teda 18 kandidátov, z ktorých mala hlava štátu vymenovať deviatich sudcov.

Zákonodarcom sa v doterajších voľbách nepodarilo zvoliť plný počet chýbajúcich kandidátov. V poslednom hlasovaní na schôdzi pred letnými prázdninami vybrali iba dvoch. Spolu parlament doteraz zvolil 14 kandidátov. Do plného počtu 18 teda chýbajú ešte štyria.

Niekoľko sudcov už predchádzajúci prezident Andrej Kiska vymenoval, na Ústavnom súde SR je tak v súčasnosti sedem z 13 sudcov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová povedala, že ústavných sudcov vymenuje, až keď dostane plný počet kandidátov.

Danko: Verím, že sa v septembri zvolia kandidáti na ústavných sudcov

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky