Jednou vetou

Dobehla ju minulosť? Vysokopostavená úradníčka v Matovičovej vláde končí

Úrad vlády, ilutračné

foto: TIO ÚV SR

Bilecová v súvislosti s kauzou vratiek DPH vyhlásila, že je ochotná podstúpiť test na detektore lži

Vláda odvolala Annu Bilecovú z pozície generálnej tajomníčky služobného úradu Ministerstva vnútra SR. Jej odvolanie navrhol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po tom, čo ho Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie.

Dôvodom bola medializovaná kauza vratiek DPH z obdobia, keď pôsobila na Daňovom úrad v Michalovciach. „Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov,“ uviedla v tejto súvislosti vo svojom vyhlásení Bilecová.

Handrkovačky cez Facebook. Toto odkazuje Matovič koaličnému partnerovi

Bilecová pôsobila ako vedúca kontroly na Daňovom úrade Michalovce v období, keď podľa denníka Sme boli vyplatené nadmerné odpočty DPH podozrivým firmám. „Prepis odpočúvaní jej rozhovorov s viackrát stíhaným dépehačkárom Ladislavom Piptom je súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov,“ napísal denník Sme.

Bilecová v tejto súvislosti vyhlásila, že je ochotná podstúpiť test na detektore lži, pričom túto možnosť pripustil aj predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Minister vnútra Mikulec aj štátny tajomník rezortu Lukáš Kyselica sa predtým Bilecovej zastali.

Anna Bilecová | minv.sk

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky