Jednou vetou

Dôvera a Union sú spokojné s prepoisťovacou kampaňou, VšZP ju analyzuje

Poisťovňa Dôvera

zdroj: TASR

Zdravotné poisťovne (ZP) Dôvera a Union sú spokojné s tohtoročnými výsledkami prepoisťovacej kampane. Obe totiž dokopy získajú od 1. januára budúceho roka 38.520 nových poistencov, ktorých Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) stratila. Štátna zdravotná poisťovňa preto výsledky analyzuje.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa VšZP Martina Ostatníková, vedenie VšZP v súčasnosti podrobne analyzuje výsledky tohtoročnej prepoisťovacej kampane. „A to nielen z pohľadu výrazného presunu kmeňa poistencov k 30. septembru, ale tiež z pohľadu efektívnosti náborovej kampane a definovania trendov v tejto oblasti za uplynulé roky,“ priblížila. Dodala, že VšZP postupne finalizuje aj komplexnú analýzu výsledkov hospodárenia poisťovne k tretiemu kvartálu, ktorej súčasťou je tiež posúdenie výdavkov na marketing.

Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka vyše 139.000 ľudí

PR manažér zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský pre TASR poznamenal, že jedným z cieľov zdravotnej poisťovne pre rok 2018 je presiahnuť hranicu 1,5 milióna poistencov. „Sme vďační za rozhodnutie každého nového poistenca, ktorý k nám prichádza. Jemu, ale aj našim verným poistencom chceme dať čo najviac dôvodov, aby sa v Dôvere cítili spokojní a nechceli od nás odísť,“ poznamenal riaditeľ úseku služieb poistencom v Dôvere Branislav Jendroľ.

Hovorca Union zdravotnej poisťovne Matej Neumann pre TASR uviedol, že prepoisťovaciu kampaň hodnotia pozitívne, keďže zaznamenali nárast počtu poistencov. „Union zdravotná poisťovňa už dlhodobo patrí k lídrom v ponuke benefitov na trhu zdravotného poistenia. Všetkým našim poistencom chceme aj naďalej zabezpečovať čo najdostupnejšiu a čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, ako aj najširšiu ponuku výhod,“ zhodnotil výsledky prepoisťovania.

Lekári ani nemocnice nie sú spokojní s budúcoročným rozpočtom pre zdravotníctvo

Záujem o zmenu zdravotnej poisťovne prejavili aj v tomto roku desaťtisíce ľudí. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) akceptoval 139.126 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne od začiatku budúceho roka, 6632 prihlášok neakceptoval. V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne úrad doteraz riešil celkom dva podnety. V utorok (27.11.) o jej výsledkoch informovala hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová.

Možnosť prepoistiť sa od budúceho roka majú ľudia raz ročne, a to do 30. septembra. V prípade zmeny poistenci až do konca roka používajú preukaz poistenca a európsky preukaz svojej terajšej zdravotnej poisťovne. Poistenec je povinný oznámiť zmenu svojmu zamestnávateľovi. Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá zmení zdravotnú poisťovňu, je povinná písomne oznámiť novej zdravotnej poisťovni výšku preddavku na poistné do 8. januára 2019.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky