Jednou vetou

Droba, Sulík a Grendel podporili osobne Mrvu, na výsledky čaká bez nich

Ján Mrva

foto: JXP

Kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva sa chystá byť úspešný. Uviedol v priestoroch bratislavskej reštaurácie Moree, kde čaká na výsledky komunálnych volieb so svojim tímom a podporovateľmi. Popdoru mu osobne vyjadrili aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, poslanec OĽANO-NOVA Gábor Grendel či predseda SaS Richard Sulík, ktorí však z reštaurácie Moree v Bratislave po vyjadrení podpory odišli. Očakáva sa ešte príchod V.Remišovej.


Mrva očakáva výsledky s optimizmom. V prípade, že voľby nedopadnú v jeho prospech, hovorí o viacerých možnostiach. „Som autorizovaný geodet, môžem byť prednostom hocijakého úradu, mám dlhoročné skúsenosti. Toto budem riešiť potom, keď by to nastalo. Ale chystám sa byť úspešný,“ ozrejmil.

V prípade úspechu chce ako prvé urobiť zasadnutie krízového štábu, pretože mesto je podľa neho v hroznom stave, čo sa týka magistrátu, ďalej zvolá dopravnú komisiu zloženú z poslancov a odborníkov. „Treba dotiahnuť električky, treba využiť eurofondy a riešiť okamžite zlepšenie dopravy,“ avizoval.

Ako ďalšie chce zvolať vodohospodársku komisiu, pretože sa blíži zima. V tejto súvislosti ozrejmil, že začnú čistiť dlhé roky nečistené vpuste a robiť vodozádržné opatrenia.

Mrvu v kandidatúre podporuje koalícia pravicových strán, okrem OĽaNO či SaS napríklad aj Sme rodina, Nova či OKS.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky