Dáva Droba Frešovi neskutočných 3000 eur za telefonovanie?

Pavol Frešo a Juraj Droba

zdroj: FB

Koniec v kresle bratislavského župana nebude pre Pavla Freša znamenať suchoty v peňaženke. Jeho nástupca Juraj Droba sa s ním dohodol, že z Freša bude do marca jeho externý poradca na telefóne s rozprávkovým platom. Droba konkrétnu výšku Frešovho platu prezradiť nechce.

Pár dní vo funkcii a už ide o peniaze a problémy s trasparentnosťou využívania verejných zdrojov. Hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman výšku platu Freša neprezradila a v odpovedi uviedla, že odmena pre bývalého župana mzdový rozpočet kraja nezaťaží.

,,Páni Droba a Frešo sa dohodli na trojmesačnej spolupráci. Novému manažmentu bude k dispozícii na telefonické konzultácie ako externý poradca. Pán Droba vzhľadom na trvanie svojho poslaneckého mandátu poberá na úrade za svoj výkon minimálnu mzdu, preto mu rozpočtová kapitola dovoľuje spolupracovať s pánom Frešom bez zaťaženia mzdového rozpočtu. Kľúčové je hladké prebratie úradu a je to prejav slušnosti a politickej kultúry,“ uviedla Forman pre Hlavné.sk.

Bude mať Droba najdrahšieho telefonistu?!

Droba zarába ako poslanec Národnej rady zhruba 3500 eur. Kým sa nevzdá poslaneckého mandátu, za výkon županskej funkcie bude dostávať len minimálnu mzdu, jej výška v roku 2017 je 435 eur.

Ak by Droba nebol poslancom, ako župan mesačne zarobí 3348 eur. Tieto peniaze mu úrad zatiaľ v plnej výške vyplácať nebude a v mzdových nákladoch si tak vykáže šetrenie.

Droba sa však rozhodol tieto peniaze vyplatiť Frešovi. V zmysle vyjadrení hovorkyne Forman môže Frešo zarobiť okolo 2913 eur. Droba sa však výške odmeny pre bývalého župana vyhýba.

Ak by sme vynásobili spomínanú sumu tromi mesiacmi, Droba by mohol svojmu predchodcovi vyplatiť až skoro 10-tisíc eur. Frešo sa tak môže stať najdrahším externým telefonistom v histórii Slovenska.

Môže vás zaujímať

SAV by mala byť apolitická, politické aktivity by nemali byť argumentmi, povedala Lubyová