Drucker: Chcel som zostať v rezorte zdravotníctva a pokračovať v zmenách

Tomáš Drucker

foto: hlavne.sk

Rozhodnutie prijať ponuku dezignovaného premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a strany Smer-SD na post ministra vnútra urobil súčasný minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) napriek svojmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva. Drucker to uviedol vo svojom stanovisku.

„Chcel som pokračovať v zmenách, ktoré som naštartoval, ale urobil som tak v záujme zachovania štandardného ústavného a demokratického fungovania krajiny, a to predovšetkým s cieľom sa pokúsiť upokojiť súčasnú situáciu,“ povedal Drucker. Doplnil, že je presvedčený, že každý má povinnosť sa aspoň pokúsiť zlepšiť túto situáciu.

Kalavská: K ministerskej pozícii mám prirodzený rešpekt

Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská má k ministerskej pozícii prirodzený rešpekt. Uviedla to vo svojom vyhlásení potom, čo dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať práve Kalavská.

„Ako doterajšia štátna tajomníčka som sa snažila podieľať na zmenách, ktoré by zlepšili stav zdravotníctva na Slovensku,“ uviedla Kalavská.

Novým kandidátom na ministra vnútra je Tomáš Drucker

Môže vás zaujímať

Kalavská drží Haška. Ten ďalej rozhoduje o 800 miliónoch!