Jednou vetou

DRUCKER: Minister Krajčí je nám na nič a mal by hodiť uterák do ringu

Tomáš Drucker

Foto: archív

Sfušované netransparentné výberové konania, odchod atestovaných lekárov, petície zamestnancov v nemocniciach, stovky nových prípadov koronavírusu, stúpajúci dlh štátnych nemocníc. Aj takto by sa dalo v skratke charakterizovať prvých šesť mesiacov Marek Krajčího na stoličke ministra zdravotníctva. Jeho reči o novej kapitole v zdravotníctve tak ostávajú len prázdnymi sľubmi.

„Keď sa zamyslíme, na čo je nám dobrý minister zdravotníctva Marek Krajčí, tak odpovedám, že na nič dobré,“ hovorí vo svojom najnovšom videu predseda DOBREJ VOĽBY Tomáš Drucker. Práca súčasného ministra zdravotníctva a jeho ľudí totiž prináša do tohto extrémne dôležitého rezortu nerovnováhu, protestné akcie zdravotníkov aj nezdravotníckych pracovníkov, výsledkom jeho zmien a dosadzovania vlastných ľudí sú odchody atestovaných lekárov – špecialistov a narastajúce dlhy štátnych nemocníc.

Za najvážnejší prešľap ministra zdravotníctva však možno považovať absolútne nezvládnutie boja s koronavírusom. „Čo robil Marek Krajčí posledné mesiace? Ako pripravil Slovensko na koronakrízu, keď si Úrad verejného zdravotníctva musel niekoľko mesiacov pýtať peniaze na zvládnutie náporu práce a dostal ich až po medializácii? Ako nastavil procesy, keď nakazení majú sami vyhľadávať svoje kontakty?“ pýta sa Tomáš Drucker. Zdá sa však, že jasné vysvedčenie svojmu ministrovi vystavil samotný premiér Matovič, ktorý zmietol zo stola závery Pandemickej komisie a každú chvíľu mení jej rozhodnutia. Podľa T. Druckera by mal Marek Krajčí uznať, že na to nemá a zvážiť hodenie uteráku do ringu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky