Drucker: Po upozornení na Vadalu som ho vymazal z profilu na sociálnej sieti

Tomáš Drucker

Foto: TASR

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) potvrdil, že medzi priateľmi na sociálnej sieti mal talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, avšak nepozná ho osobne. Uviedol to počas piatkovej tlačovej konferencie v Bratislave.

Drucker má na sociálnej sieti vytvorené dva profily, jeden je súkromný, v druhom prípade ide o verejnú stránku. „Snažil som sa vždy, keď som si schvaľoval priateľov, pozrieť sa, či tam nie sú nejaké prejavy xenofóbie alebo násilnosti. Nepamätám si, pri akej príležitosti sa mi pán Vadala dostal medzi priateľov na Facebooku,“ povedal Drucker.

Čo spája Číža, Ftáčnika a talianských podnikateľov na Slovensku?

Podotkol, že keď bol na jeho osobu upozornený, z priateľov si ho vymazal. „Rozhodol som sa, že si z môjho súkromného profilu stiahnem všetky osoby, ktoré osobne nepoznám,“ vysvetlil

Zlú skúsenosť s Kaliňákom nemal

„Som členom vlády, takže mám mieru zodpovednosti aj v tom, akým spôsobom denno-denne fungujem. Dôverujem právnemu štátu tejto krajiny. Verím, že tu máme jasnú deľbu moci medzi výkonnou, zákonnou a súdnou mocou. Dôverujem, že sme vyspelou krajinou, a že sa vieme dopracovať k štandardnému fungovaniu,“ povedal Drucker.

Vo vzťahu k akýmkoľvek podozreniam šéf rezortu zdravotníctva uviedol, že na to sú na Slovensku určené orgány, aby to dokázali prešetriť. Zároveň uviedol, že ostane vo vláde.

K otázke na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a jeho vyjadrenia ohľadom Georga Sorosa poznamenal, že nikdy nekomentoval troch najvyšších ústavných činiteľov, preto to nebude robiť ani teraz.

Môže vás zaujímať

Združenie sudcov Slovenska odmieta kolektívnu vinu sudcovského zboru