Jednou vetou

Foto: Drucker odovzdal 30-tisíc podpisov a požiadal o registráciu strany Dobrá voľba

Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker odovzdal vyzbierané podpisy a žiadosť o registráciu strany Dobrá voľba

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Nepotreboval na to ani mesiac a podporilo ho viac ľudí ako exprezidenta Kisku. Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker vo štvrtok odovzdal na ministerstve vnútra v Bratislave takmer 30-tisíc podpisov, ktoré vyzbieral od občanov na vznik jeho strany. Na krátkom brífingu neskrýval optimizmus a potvrdil, že do tímu sa mu podarilo získať uznávanú odborníčku na trestné právo Luciu Kurilovskú.

Manažér alebo babrák? Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Tomáš Drucker zdôraznil potrebu spravodlivého zdravotníctva pre všetkých. Hovorí tiež o lepšom živote rodín a seniorov a riešiť chce aj regióny. Tie by mali byť podľa neho silné a fungujúce. „Chceme ľuďom doručovať obsah, riešiť ich denno-denné problémy. Oni už posúdia, či nás budú považovať za ľavicovú alebo stredovú stranu. Pre nás sú dôležité sociálne problémy mladých,“ povedal Drucker.

Na otázku možnej spolupráce uviedol, že ju vylučuje s extrémistickými stranami. „Diskutovať vieme s každým, o programe, hodnotách,“ povedal.

Prvé mená

Spolupracovať s ním bude Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim (Smer-SD). Ďalšou členkou novovznikajúcej strany bude odborníčka na trestné právo a rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská.

FOTO: Ďalšie tajné rokovania. Drucker naplno rozbieha Dobrú voľbu. Prehovorí aj týchto?

článok pokračuje pod videom nižšie

VIDEO: Exminister Drucker požiadal o registráciu strany Dobrá voľba

Ďalšie mená plánuje Drucker prezradiť budúci týždeň. V súvislosti s Druckerovou stranou sa spomínajú poslanci Národnej rady SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová (obaja Most-Híd). Tí sa s exministrom stretli počas leta niekoľkokrát, kedy malo padnúť aj definitívne kladné rozhodnutie. Cséfalvayová sa bude venovať otázkam zahraničnej politiky a Fedor si trúfa na obranu a bezpečnosť.

FOTO: Plní energie po lete? Poslanci sa stretli na prvej riadnej schôdzi po prázdninách

Samotná Cséfalvayová si údajne necháva zadné dvierka a v prípade neúspechu, čo je nateraz veľmi predčasné, by sa vrátila na akademickú pôdu – Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity, kde je momentálne uvoľnená z pozície prodekanky na výkon poslaneckého mandátu, ale figuruje v niektorých školských europrojektoch ako odborný garant, alebo asistencia.

Pellegrini zatiaľ nie

Hovorilo sa aj o Pellegrinim, ale premiér tvrdí, že s Druckerom o spolupráci nehovoril. Priznal však, že v Smere-SD hovoria aj o jeho ďalšom fungovaní. Začiatkom septembra predseda vlády vyhlásil, že sa cíti byť jasným sociálnym demokratom, politika sociálnej demokracie je mu blízka a na svojom politickom presvedčení nemieni zatiaľ nič meniť. Podľa politológov však nie je definitíve vylúčené, že podpredseda Smeru a súčasný premiér sa napokon v Druckerovej strane neobjaví.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov. Po ich odovzdaní má Ministerstvo vnútra SR do 30 dní rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.

FOTO: Nový káder pre Sulíkovcov? Pozrite sa, kto večeral so županom Drobom

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

 

Môže vás zaujímať

Koaliční poslanci sa nezhodujú, či by mal Kyselica pôsobiť v parlamente