Jednou vetou

FOTO a VIDEO: Úspešní odborníci, ale aj známe tváre. Tomáš Drucker predstavil tím strany Dobrá voľba

Tomáš Drucker a tím odborníkov strany Dobrá voľba

foto: FB

V tíme novovznikajúcej politickej strany Dobrá voľba, za ktorou stojí bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker, bude už avizovaná profesorka a špecialistka na právo Lucia Kurilovská, či súčasní poslanci Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová a Martin Fedor. Okrem toho predstavili dnes na tlačovej konferencii aj nové tváre, ktoré Druckerov projekt oslovil najmä pre slušnosť a reálne riešenia, s ktorými prichádza exminister do politiky.

aktualizované: 13:15

Presne pred týždňom odovzdal prípravný výbor strany Dobrá voľba na ministerstvo vnútra vyzbieraných vyše 30-tisíc podpisov. Tie sa podarilo získať za rekordné tri týždne! Ako Tomáš Drucker avizoval (12. 9.) dnes pred novinármi predstavili prvé tváre, ktoré s ním rozbiehajú novovznikajúci politický subjekt.

Okrem aktívnych politikov, či úspešných odborníkov, vstupuje do politiky a strany Dobrá voľba bývalá novinárka Anna Ghannamová, ktorá pôsobí v sociálnej oblasti. V tíme je aj bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan. Drucker o tom informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Foto: Drucker odovzdal 30-tisíc podpisov a požiadal o registráciu strany Dobrá voľba

Medzi Druckerovými spolupracovníkmi sú aj vysokoškolská pedagogička a sociálna pracovníčka Andrea Gállová, starosta obce Dvory nad Žitavou a poľnohospodár Branislav Becík, ekonóm a manažér Radomír Šalitroš či Zuzana Dolinková zo Zväzu ambulantných poskytovateľov. V tíme je aj Tomáš Kuča, ktorý s Druckerom spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a donedávna pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim (Smer-SD).

Pellegriniho poradca ide ku Druckerovi. Premiér s Ficom komunikuje, ako ďalej

„Toto sú kľúčoví ľudia v témach, ktoré chceme presadzovať. V prvom rade majú záujem niečo urobiť, nie sú nastavení na kádrovanie, s kým nepôjdem a čo nebudem robiť, ale naopak, čo chcem presadiť,“ vyhlásil Drucker. V nasledujúcich týždňoch chce predstaviť ďalšie mená svojich spolupracovníkov. V októbri plánuje prezentovať aj detailný program a na ustanovujúcom sneme strany si riadne zvoliť orgány strany.

Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Kočnerom

V súvislosti so vznikajúcou stranou Dobrá voľba sa skloňovalo aj meno Pellegriniho (Smer-SD). Drucker vo štvrtok povedal, že „všeličo sa popíše, vznikajú šumy a ide o zbytočnú špekuláciu“. Ako podotkol, s Pellegrinim nekomunikuje a podľa neho nie je ani vhodné vytvárať z Dobrej voľby prostriedok pre Pellegriniho. To, s akými politickými stranami si vie predstaviť spoluprácu. Drucker nespresnil, otázky považoval za hypotetické.

VIDEO: Pozrite si tlačovú konferenciu Tomáša Druckera a predstavenie tímu odborníkov strany Dobrá voľba

Uverejnil používateľ Dobrá voľba Štvrtok 19. septembra 2019

Manažér alebo totálny babrák? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Tomáš Drucker sa rázne vymedzil voči extrémizmu i aktivitám, ktoré by mali ohroziť členstvo Slovenska v EÚ či NATO. Výhradu má aj k niektorým ľuďom vo vedení Smeru-SD, Roberta Fica považuje za osobu, s ktorou by mal problém, aby sa zúčastňovala akoukoľvek formou na vedení krajiny. Podotkol však, že spoluprácu so Smerom-SD či stranou Andreja Kisku Za ľudí vylučovať dopredu nebude. „Počkáme, ako dopadnú parlamentné voľby,“ poznamenal Drucker.

Eduard Chmelár na rande? Pozrite, s kým sa prechádzal po nočnej Bratislave

Deklaruje, že volebnú kampaň budú financovať z pôžičiek a úverov členov strany. „Tie budú vrátené, keď prekročíme zvoliteľnosť do parlamentu,“ uviedol Drucker s tým, že volebnú kampaň odhaduje na 700.000 eur. Rezolútne odmieta, že by za stranou stáli oligarchovia. On sám chce do strany investovať desiatky tisíc eur. Financovanie má byť zverejnené aj na transparentnom účte.

Zástupcovia Dobrej voľby vo štvrtok predstavili aj priority strany, ktorými sú silná prorodinná politika, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov, fungujúci a poctivý štát, sebestačná poľnohospodárska politika, regionálna politika, podpora vedy, výskumu či turizmu.

Voľby by v polovici septembra vyhral Smer-SD pred PS – Spolu a kotlebovcami

Drucker minulý týždeň odovzdal na ministerstve vnútra v Bratislave takmer 30.000 podpisov od občanov a podal žiadosť o registráciu svojej politickej strany Dobrá voľba.

VEĽKÝ DEŇ PRE DOBRÚ VOĽBUPriatelia, dnes sme predstavili náš tím a programové priority Dobrej voľby. Ideme ďalej😉

Uverejnil používateľ Dobrá voľba Štvrtok 19. septembra 2019

 

FOTO a VIDEO: Toto sa len tak nevidí. Skvelý program a vybavili aj nádherné počasie.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

 

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší