Jednou vetou

VIDEO: Drucker začína zbierať podpisy pre svoju stranu, založil web Dobrá voľba

Tomáš Drucker

Foto: hlavne.sk

Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker začína zbierať podpisy pre vznik jeho strany. Oznámil to na sociálnej sieti. Na registráciu strany potrebuje aspoň 10.000 podpisov.

VIDEO: Exminister Drucker sa v lete nebude nudiť ani náhodou… 

„Je rozhodnuté, ideme do toho. Už tento týždeň začíname zbierať podpisy,“ napísal Drucker, ktorému v politike chýba normálnosť. „Nielen ľudskosť, solidarita a slušnosť by mali byť normálne. V politike by mali byť normálne aj program a dosahovanie skutočných výsledkov a to najmä tam, kde máme najväčší problém a kde je najväčší dlh voči spoločnosti,“ uviedol Drucker.

Pellegriniho poradca ide ku Druckerovi. Premiér s Ficom komunikuje, ako ďalej

Svoj tím mieni predstaviť čoskoro. Má ísť podľa jeho slov o ľudí, ktorí majú nielen ambíciu, ale aj energiu a najmä skúsenosť. „Pretože som presvedčený, že nie len novosť, ale aj skúsenosť a schopnosti sú pre dobrú verejnú službu kľúčové,“ doplnil.

Drucker má webstránku nazvanú Dobrá voľba. Na nej zdôrazňuje potrebu spravodlivého zdravotníctva pre všetkých. Hovorí tiež o lepšom živote rodín a seniorov a riešiť chce aj regióny. Tie by mali byť podľa neho silné a fungujúce.

Pellegrini by mal podľa Gašpara uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska

S Druckerom bude spolupracovať Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim. V súvislosti s Druckerovou stranou sa spomína aj Lucia Kurilovská, ale aj poslanci Národnej rady SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová.

Hovorilo sa aj o Pellegrinim, ale premiér tvrdí, že s Druckerom o spolupráci nehovoril. Priznal však, že v Smere-SD hovoria aj o jeho ďalšom fungovaní.

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

 

Spojte sa s nami cez Facebooku a pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela