Jednou vetou

Druckerova Dobrá voľba: Aký úspech budúcej strane prinesú tieto známe tváre?

Ktoré tváre Druckerovho tímu pomôžu percentám Dobrej voľby?

Zdroj: TASR, Dobrá Voľba

Tomáš Drucker iba pred pár dňami predstavil ľudí, ktorí budú tvoriť novovznikajúcu stranu Dobrá voľba. Percentá preferencií, ktoré ukazujú ukázal nedávny prieskum Focus, boli doposiaľ hlboko pod hranicou zvoliteľnosti, napokon strana čaká stále na potvrdenie overenia podpisov a zaregistrovanie. K číslam preto treba pristupujú s rešpektom aj rezervou. Pomôžu však Druckerovým percentám niektoré tváre v strane?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Miroslav Kočan, Martin Fedor či Katarína Cséfalvayová, ale aj nové tváre ako Lucia Kurilovská, či Anna Ghannamová. Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker predstavil tváre, ktoré by mali tvoriť tím v jeho novovznikajúcej strane. Práve niektoré z týchto tvárí mu podľa odborníkov môžu priniesť úspech.

AKTUALIZOVANÉ: FOTO A VIDEO: Danko požiadal o mimoriadne pristátie vládneho špeciálu

Veľkým prínosom pre stranu by podľa politológa Jána Baráneka mohla byť práve profesorka a špecialistka na právo Lucia Kurilovská. Vidím tam možný dosť veľký prínos u pani Kurilovskej. Pár krát som ju videl v televízii, kde vystupovala veľmi profesionálne, mediálne dobre a pôsobila dobre, tvrdí Baránek.

FOTO a VIDEO: Úspešní odborníci, ale aj známe tváre. Tomáš Drucker predstavil tím strany Dobrá voľba

Výhodou je podľa Baráneka aj fakt, že sa Lucia Kurilovská neobjavovala na televíznych obrazovkách často. Navyše je to neopozeraná tvár, ktorá pokiaľ dobre viem, nemá konfliktnú históriu a nie je s ňou spojená žiadna kauza, vyjadril sa politický analytik Ján Baránek.

Druckerove tváre v pripravovanej strane poznáme. Aké však majú šance?

Kandidátka na post ústavného sudcu SR Lucia Kurilovská | foto: TASR

Ďalšou tvárou, ktorá by mohla pomôcť percentám strany Dobrá voľba je Anna Ghannamová. Ghannamová pracovala v minulosti ako novinárka, neskôr sa začala venovať charite. Dobrej voľbe môže určite napomôcť s takouto minulosťou a stranu môže do istej miery verifikovať pozitívne. Tam teda tiež vidím možný prínos, myslí si Baránek.

Prieskum o najvhodnejšom premiérovi: Ľudia neveria politike!

Na to, ako sa Ghannamová bude prejavovať v politickej sfére, si podľa Baráneka budeme musieť počkať. Pani Ghannamová bola kedysi vo verejnom živote aktívna ako novinárka a síce sa angažuje v sociálnej oblasti – budovanie hniezda záchrany pre novorodencov, či pomoc mamičkám, inak sme o nej nič výrazné nepočuli., Budeme teda musieť počkať, ako sa na tom „druhom brehu“ začne prejavovať, informoval v rozhovore pre hlavne.sk Ján Baránek.

Boli tu však v minulosti pokusy novinárov, či známych tvárí vstúpiť do politických vôd, ale hovoriť o ich výrazných úspechoch sa však nedá. Napríklad Zuzana Martináková bola kedysi podpredsedníčkou parlamentu za Dzurindovej éry v SDKÚ. Šťastie skúšala aj v prezidentských, či komunálnych voľbách s mizerným výsledkom, dnes je znovu novinárkou. Moderátor politických diskusií a reportér Daniel Krajcer to vytiahol ako nominant SaS až na ministra kultúry vo vláde Ivety Radičovej, no potom sa po ňom zľahla zem.

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Ďalším príkladom môže byť aj Mária Hlucháňová – kedysi novinárka, potom robila poradkyňu Pavla Hrušovského a KDH, chvíľu skúšala návrat v dnes už neexistujúcom rádiu Aktual a dnes ju bežne nájdete na chodbách parlamentu, či tlačových besedách politikov, ako redaktorku denníka Pravda. Taký Gábor Grendel, bývalý novinár z rádia Twist, či Markízy sa vypracoval cez hovorcu na ministerstve vnútra za éry Daniela Lipšica až na poslanca Národnej rady, kde je okrem iného členom poslaneckého klubu OĽaNO.

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší

Tomáš Drucker (nom. Smer-SD) | Foto: TASR/AP

V prípade novoznikajúcej Druckerovej strany Dobrá voľba je namieste otázka, či budú mať na percentá vplyv aj ďalšie tváre z jeho tímu. To je podľa politológa nateraz predčasné hodnotiť. Čo sa týka tých ostatných, treba si počkať. Aj keď tá strana ešte nie je zaregistrovaná, treba im nechať aspoň 100 dní, nech sa ľudia v strane postupne prejavia, doplnil Baránek v rozhovore pre hlavne.sk.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky