Jednou vetou

Druckerovci vo voľbách pohoreli, prežijú vďaka štátnemu príspevku

Tomáš Drucker a tím odborníkov strany Dobrá voľba

foto: FB

Veľa vody nenamútili, o parlamente môžu najbližšie štyri roky snívať. Politická strana Dobrá voľba, ktorú založil exminister zdravotníctva Tomáš Drucker sa nedostala do Národnej rady SR, keďže v parlamentných voľbách z 29. februára získala 3,06 percenta. Jej predseda sa občas pripomenie statusom na sociálnej sieti.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Zo strany Dobrá voľba neodišli po neúspešných parlamentných voľbách z 29. februára žiadni členovia. Predsedom strany aj naďalej ostáva bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker, potvrdila hovorkyňa strany Martina Šoltésová. Dodala, že strana by mala mať v júni snem. Závisieť to bude však od vývoja situácie v súvislosti s koronavírusom.

Zlákali ho peniaze? Pellegriniho poradca Kuča prebehol ku Druckerovi.

„Ťažko povedať, či Drucker pohorel pre slabý program, ako tvrdili niektorí analytici, alebo preto, že vajatal s rozbehol strany. Možno to bude aj preto, že si niesol silnú nálepku Smeru, keďže bol ich dlhoročným nominantom, či už na Slovenskej pošte, ministerstve zdravotníctva, alebo vnútra. Mnohí sa báli, či to nie je iba nejaká odnož Smeru, z ktorého už ale ľudia boli unavení,“ komentoval volebné fiasko Druckerovej Dobrej voľby ešte začiatkom marca politológ Ján Baránek.

Snem možno aj neskôr

„Budeme čakať, ako sa epidemiologická situácia na Slovensku vyvinie, aké opatrenia budú v danom čase platiť a na základe toho sa rozhodneme, na kedy vytýčime prípadný náhradný termín konania snemu,“ priblížila Šoltésová.

Tieto mená nezabrali

Politickú stranu Dobrá voľba založil exminister Drucker minulý rok. Do strany vstúpili aj bývalí poslanci Národnej rady SR Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Peter Kresák, odborníčka na trestné právo a rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská či starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý.

Drucker to lepí, ako sa dá. Najnovšie vstúpil do Dobrej voľby poslanec Kresák

Strane sa však nepodarilo dostať do parlamentu, keďže vo februárových voľbách do Národnej rady SR získala 3,06 percenta. Na vstup do parlamentu je pritom potrebné prekročiť päťpercentné kvórum.

Po odmlke, ktorá nastala začiatkom marca, sa však Drucker občas pripomenie statusom na sociálnej sieti a komentuje aktuálne dianie na politickej scéne. „Tá strana týmito voľbami skončila, to sa zhodujú viacerí. Veď si len zoberme, ako ho Matovič po troch brífingoch pre čachre s pozemkami pred dvomi rokmi odstavil a podal demisiu na ministerstve vnútra. Síce sa hodil na péenku, ale skončil napokon,“ hodnotil Druckerov výsledok v povolebnej diskusii Martin M. Šimečka.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky