Jednou vetou

Družka Varehu: Veľmi sa teším, budeme zasa spolu!

Daniela Dombyová Bodnárová a Mikuláš Vareha

autorská koláž hlavne.sk, Facebook DB

"Teším sa! Ani neviete ako sa teším! Konečne!" - povedala pre hlavne.sk družka samozvaného vládcu Zemplína Mikuláša Varehu. Reagovala tak na rozhodnutie Senátu prešovského okresného súdu, ktorý v sabinovskej väznici rozhodol o podmienečnom prepustení Mikuláša Varehu na slobodu.

Sľúbil milión, ktorý nemá!

Mikuláš Vareha a jeho družka Daniela | foto: facebook

Rozhodnutie o podmienečnom prepustení prišlo po odpykaní si ôsmich z dvanástich rokov, na ktoré podnikateľa odsúdil súd kvôli daňovým a poistným podvodom, fiktívnym obchodom s lykožrútmi a euroočkami.

Súd uložil Varehovi skúšobnú dobu v trvaní šiestich rokov a povinnosť nosenia monitorovacieho náramku. Zároveň mu zakázal opustiť územie Slovenskej republiky.

Uznesenie nie je právoplatné, keďže prokurátor podal sťažnosť. O prípade bude rozhodovať krajský súd. „Predpokladáme, že to bude o dva až tri týždne a odvolací súd potvrdí rozhodnutie o prepustení,“ uviedla pre hlavne.sk Varehova družka Daniela a doplnila, že „ak náhodou nie, nevadí, pokračujeme a bojujeme ďalej.“ 

Družka Mikuláša Varehu je atypická v porovnaní s inými partnerkami väzňov tým, že vytrvalo stojí za svojím druhom napriek dlhoročnému trestu. „Osem rokov bojujeme kvôli štátnej mašinérii. Ale Miki povedal, že nepovie len kvôli tomu, aby mu dali náramok na nohu, že oľutoval. Radšej vraj odsedí celý trest, ale chce si očistiť meno,“ priblížila rozhodovanie  súdu a požiadavku prokurátora, aby Vareha oľutoval svoj čin Varehova družka.

Peter Kažimír: Nebude sa nudiť do júna? Toto všetko má v pláne budúci guvernér NBS

„Ale sudca prokurátorovi dobre odvetil, tu nejde o to, či človek oľutoval alebo neoľutoval. Prvotrestanec,  ktorý odsedel viac ako polovicu trestu, má nárok na monitorovacie zariadenie, to je zákon,“ uviedla ešte na margo pojednávania Varehova družka.

Vie si predstaviť, aké by to bolo, keby Mikuláša Varehu skutočne prepustili a po ôsmich rokoch väzenia by skutočne prišiel domov?

„Áno, ja sa na to veľmi teším. Viete, Miki už aj pred väzením bol ťažká povaha. Veľmi svojrázny človek je: svojprávny, zásadový, rozumný a ja ho mám tak rada,“ odpovedala na našu otázku Daniela a pokračovala: „Bude sa mu treba naučiť robiť s elektrotechnickými vecami, dotykovými telefónmi, inak problém nevidím. Má prehľad, číta noviny. Povahovo sa on až tak nezmenil. Toľko sme vydržali, osem rokov, ja sa ho nemienim vzdať,“ povedala pre hlavne.sk Varehova družka.

„Boli to krásne časy, ale ja viem, že čoskoro sa vrátia,“ napísala Varehova partnerka na sociálnej sieti v roku 2017. Podobných odkazov je tam za 8 rokov veľa. | foto: facebook

Môže vás zaujímať

Je pripravený zákon, na základe ktorého bude možné odoberať vysokoškolské tituly